wtv.pl
Andrzej Duda zdecydował się na skierowanie do obywateli ważnego apelu

Quiinale press office/AGF/Shutterstock

Specjalny apel Andrzeja Dudy do Polaków. Ujawniono wynik nadzwyczajnego spotkania prezydenta z GIS

14 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Na kanałach informacyjnych Andrzeja Dudy pojawił się ważny wpis, który zaadresowany jest do wszystkich Polek i Polaków. Prezydent odbył wirtualną rozmowę z Jarosławem Pinkasem, szefem GIS i zdecydował się, że sytuacja wymaga, aby głowa

Na swoim Twitterze Andrzej Duda zamieścił wpis poruszający niezwykle aktualną kwestię. Prezydent skonsultował się z szefem GIS, Jarosławem Pinkasem. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce z każdym dniem przedstawia się coraz gorzej, a Andrzej Duda nie ma zamiaru biernie przyglądać się działaniom służb. Postanowił sam wziąć aktywny udział w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Prezydent Andrzej Duda skierował do Polaków specjalny apel

Po poruszającym poście Mateusza Morawieckiego, do polityków wybierających Twittera jako medium kontaktowe z obywatelami dołączył Andrzej Duda. Prezydent zdecydował się na skierowanie do Polaków ważnych słów, gdyż sytuacja mająca obecnie miejsce jest dla niego niepokojąca. 

- Odbyłem konsultacje z GIS prof. J. Pinkasem, co do aktualnej i spodziewanej sytuacji epidemicznej. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów! - przeczytać można na profilu na Twitterze Andrzeja Dudy. Post został opatrzony zdjęciem ekranu komputera, na którym widnieje Jarosław Pinkas. Słowa prezydenta mogą wywołać u wielu osób niepokój. Tylko dziś potwierdzono ponad 6 tys. nowych zakażeń koronawirusem, a Andrzej Duda informuje o tym, że z dnia na dzień liczba ta będzie tylko rosnąć. Apel dotyczący przestrzegania reżimu sanitarnego płynący z ust prezydenta może trafić do części osób, jednak liczenie na to, iż liczba chorych to efekt braku należytej higieny wydaje się niemożliwe.

Onet informuje, że obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce była dla Andrzeja Dudy zaskoczeniem

Chociaż cały świat przygotowywał się na drugą falę zachorowań na koronawirusa, polscy politycy starali się naginać rzeczywistość i jeszcze chwilę przed wyborami zapewniali, że wirus jest w odwrocie. Andrzej Duda postanowił zdalnie skonsultować się z szefem GIS, Jarosławem Pinkasem, gdyż lawinowo rosnąca liczba nowych przypadków oraz rekord zgonów z powodu COVID-19 był dla prezydenta powodem do refleksji na temat sytuacji epidemiologicznej. Niestety zapewnienia Mateusza Morawieckiego się nie spełniły i dziś borykamy się z ogromnym wyzwaniem. Przeciążona służba zdrowia hospitalizuje kolejnych pacjentów, a Andrzej Duda apeluje do Polaków o to, by pamiętali o myciu rąk oraz ich dezynfekowaniu. Podkreśla, że to, jak potoczą się dalej wypadki, zależne jest tylko i wyłącznie od nas samych. Przypominamy, że od 10 października żółtą strefą objęta jest cała Polska i konieczne jest zakrywanie ust i nosa również w przestrzeni publicznej, w tym na ulicach.

Nadzwyczajne spotkanie Jarosława Pinkasa z Andrzejem Dudą

Sanepidy podległe Jarosława Pinkasowi codziennie przekazują informacje ze swoich regionów do Ministerstwa Zdrowia, a resort każdego dnia w okolicach godziny 10:30 publikuje liczbę nowych przypadków zakażeń. W ostatnich dniach liczba ta drastycznie wzrastała, dziś pobiliśmy kolejny rekord: 6256 przypadków, w tym tylko w województwie mazowieckim odnotowano 1188 nowych pacjentów. Andrzej Duda postanowił skonsultować się z szefem GIS i ocenić obecną sytuację epidemiologiczną w kraju. W trakcie nadzwyczajnego spotkania Jarosław Pinkas nie ukrywał, że przez najbliższe dni nadal przekraczać będziemy kolejne bariery nowych przypadków zakażeń. Przyłączamy się do apelu prezydenta: myjmy ręce i pamiętajmy o ich dezynfekcji.

Źródło: Twitter.com/AndrzejDuda

Źródło: Onet

Tagi:

Główny Inspektorat SanitarnyAndrzej Duda

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >