wtv.pl > Polityka > Specjalny apel Andrzeja Dudy do Polaków. Ujawniono wynik nadzwyczajnego spotkania prezydenta z GIS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:44

Specjalny apel Andrzeja Dudy do Polaków. Ujawniono wynik nadzwyczajnego spotkania prezydenta z GIS

Andrzej Duda zdecydował się na skierowanie do obywateli ważnego apelu
Quiinale press office/AGF/Shutterstock

Na swoim Twitterze Andrzej Duda zamieścił wpis poruszający niezwykle aktualną kwestię. Prezydent skonsultował się z szefem GIS, Jarosławem Pinkasem. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce z każdym dniem przedstawia się coraz gorzej, a Andrzej Duda nie ma zamiaru biernie przyglądać się działaniom służb. Postanowił sam wziąć aktywny udział w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

Prezydent Andrzej Duda skierował do Polaków specjalny apel

Po poruszającym poście Mateusza Morawieckiego, do polityków wybierających Twittera jako medium kontaktowe z obywatelami dołączył Andrzej Duda. Prezydent zdecydował się na skierowanie do Polaków ważnych słów, gdyż sytuacja mająca obecnie miejsce jest dla niego niepokojąca. 

- Odbyłem konsultacje z GIS prof. J. Pinkasem, co do aktualnej i spodziewanej sytuacji epidemicznej. W najbliższych dniach spodziewane są dalsze wzrosty liczby zakażeń. To wynik zachowań sprzed kilku dni. Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów! - przeczytać można na profilu na Twitterze Andrzeja Dudy. Post został opatrzony zdjęciem ekranu komputera, na którym widnieje Jarosław Pinkas. Słowa prezydenta mogą wywołać u wielu osób niepokój. Tylko dziś potwierdzono ponad 6 tys. nowych zakażeń koronawirusem, a Andrzej Duda informuje o tym, że z dnia na dzień liczba ta będzie tylko rosnąć. Apel dotyczący przestrzegania reżimu sanitarnego płynący z ust prezydenta może trafić do części osób, jednak liczenie na to, iż liczba chorych to efekt braku należytej higieny wydaje się niemożliwe.

Onet informuje, że obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce była dla Andrzeja Dudy zaskoczeniem

Chociaż cały świat przygotowywał się na drugą falę zachorowań na koronawirusa, polscy politycy starali się naginać rzeczywistość i jeszcze chwilę przed wyborami zapewniali, że wirus jest w odwrocie. Andrzej Duda postanowił zdalnie skonsultować się z szefem GIS, Jarosławem Pinkasem, gdyż lawinowo rosnąca liczba nowych przypadków oraz rekord zgonów z powodu COVID-19 był dla prezydenta powodem do refleksji na temat sytuacji epidemiologicznej. Niestety zapewnienia Mateusza Morawieckiego się nie spełniły i dziś borykamy się z ogromnym wyzwaniem. Przeciążona służba zdrowia hospitalizuje kolejnych pacjentów, a Andrzej Duda apeluje do Polaków o to, by pamiętali o myciu rąk oraz ich dezynfekowaniu. Podkreśla, że to, jak potoczą się dalej wypadki, zależne jest tylko i wyłącznie od nas samych. Przypominamy, że od 10 października żółtą strefą objęta jest cała Polska i konieczne jest zakrywanie ust i nosa również w przestrzeni publicznej, w tym na ulicach.

Nadzwyczajne spotkanie Jarosława Pinkasa z Andrzejem Dudą

Sanepidy podległe Jarosława Pinkasowi codziennie przekazują informacje ze swoich regionów do Ministerstwa Zdrowia, a resort każdego dnia w okolicach godziny 10:30 publikuje liczbę nowych przypadków zakażeń. W ostatnich dniach liczba ta drastycznie wzrastała, dziś pobiliśmy kolejny rekord: 6256 przypadków, w tym tylko w województwie mazowieckim odnotowano 1188 nowych pacjentów. Andrzej Duda postanowił skonsultować się z szefem GIS i ocenić obecną sytuację epidemiologiczną w kraju. W trakcie nadzwyczajnego spotkania Jarosław Pinkas nie ukrywał, że przez najbliższe dni nadal przekraczać będziemy kolejne bariery nowych przypadków zakażeń. Przyłączamy się do apelu prezydenta: myjmy ręce i pamiętajmy o ich dezynfekcji.

Źródło: Twitter.com/AndrzejDuda

Źródło: Onet

Powiązane