wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Andrzej Duda zaskoczony na Twitterze. Internauci przypomnieli mu wpis sprzed kilku lat, idealnie pasujący do współczesnego zachowania jego środowiska politycznego z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje orwellowską zasadę ,,Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych". Pomimo zdecydowanych zakazów i obostrzeń, surowo egzekwowanych przez policję i żandarmerię wojskową, PiS kompletnie lekceważy zasady społecznego dystansowania. Media obiegły zdjęcia, na których widać jak czołowi politycy partii rządzącej nie zachowują odstępów od siebie, nie noszą masek i gromadzą się w dużym tłumie podczas obchodów 10. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Andrzej Duda: ,,Władza ponad prawem"

Na reakcję społeczeństwa na takie zachowanie władzy nie trzeba było długo czekać. Internet zalało oburzenie na tak nierówne traktowanie obywateli. Sprawę dla PiS pogorszył jeszcze sam prezes Jarosław Kaczyński, któremu załatwiono wejście na zamknięty cmentarz Powązkowski. W 6 osób, razem ze swoją obstawą, prezes odwiedzał grób swojej matki. Tymczasem, podczas pogrzebów odbywających się w trakcie pandemii maksymalna liczba żałobników została ograniczona do 5. Jednak zwykli obywatele przestrzegają prawa, nie chodzą ani na cmentarz, ani na obchody. Ponad prawem stawiają się jedynie politycy partii rządzącej.

- Jeśli ktoś jest u władzy i zakłada, że razem z kolegami jest ponad prawem, to rzeczywiście jest problem. - napisał prezydent Duda do blogerki Kataryny. Wpis pochodzi jednak z 2012 roku i odnosi się do zupełnie innej kwestii.  Przez kilkanaście godzin pojawiło się pod nim wiele odpowiedzi internautów, przypominających prezydentowi tamtą wypowiedź. Jak dotąd jednak sam autor nie odniósł się do tego. 

Dotyczące zwykłych Polaków obostrzenia zostały ostatnio przedłużone. Najkrócej do 19 kwietnia przedłużono ograniczenia w handlu, do 26 kwietnia zamknięte pozostaną szkoły i granice, a bezterminowo  obowiązuje zakaz masowych imprez. Ogłoszono również, że na pewno w terminie nie odbędą się matury egzaminy ósmoklasisty. Ponadto, od 16 kwietnia w Polsce będzie obowiązywał obowiązek noszenia maseczek za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. 

Źródło: Polskie Radio

Tagi:

Facebook

Wiktor ĆwiklińskiAutor

Redaktor WTV, student prawa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >