Andrzej Duda. Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 13 Kwietnia 2020

Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"

Andrzej Duda zaskoczony na Twitterze. Internauci przypomnieli mu wpis sprzed kilku lat, idealnie pasujący do współczesnego zachowania jego środowiska politycznego z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje orwellowską zasadę ,,Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych". Pomimo zdecydowanych zakazów i obostrzeń, surowo egzekwowanych przez policję i żandarmerię wojskową, PiS kompletnie lekceważy zasady społecznego dystansowania. Media obiegły zdjęcia, na których widać jak czołowi politycy partii rządzącej nie zachowują odstępów od siebie, nie noszą masek i gromadzą się w dużym tłumie podczas obchodów 10. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Czarnobyl: Radioaktywny pył wyrzucany w powietrze. Pożar już w Czerwonym LesieCzarnobyl: Radioaktywny pył wyrzucany w powietrze. Pożar już w Czerwonym LesieCzytaj dalej

Andrzej Duda: ,,Władza ponad prawem"

Na reakcję społeczeństwa na takie zachowanie władzy nie trzeba było długo czekać. Internet zalało oburzenie na tak nierówne traktowanie obywateli. Sprawę dla PiS pogorszył jeszcze sam prezes Jarosław Kaczyński, któremu załatwiono wejście na zamknięty cmentarz Powązkowski. W 6 osób, razem ze swoją obstawą, prezes odwiedzał grób swojej matki. Tymczasem, podczas pogrzebów odbywających się w trakcie pandemii maksymalna liczba żałobników została ograniczona do 5. Jednak zwykli obywatele przestrzegają prawa, nie chodzą ani na cmentarz, ani na obchody. Ponad prawem stawiają się jedynie politycy partii rządzącej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada zaostrzenie zasad bezpieczeństwa. Życie seniorów diametralnie się zmieni, chodzi o DPS-y
2. Antonow An-225 Mrija. Kiedy odleci z naszego kraju? Gdzie oglądać wylot?

- Jeśli ktoś jest u władzy i zakłada, że razem z kolegami jest ponad prawem, to rzeczywiście jest problem. - napisał prezydent Duda do blogerki Kataryny. Wpis pochodzi jednak z 2012 roku i odnosi się do zupełnie innej kwestii.  Przez kilkanaście godzin pojawiło się pod nim wiele odpowiedzi internautów, przypominających prezydentowi tamtą wypowiedź. Jak dotąd jednak sam autor nie odniósł się do tego. 

Dotyczące zwykłych Polaków obostrzenia zostały ostatnio przedłużone. Najkrócej do 19 kwietnia przedłużono ograniczenia w handlu, do 26 kwietnia zamknięte pozostaną szkoły i granice, a bezterminowo  obowiązuje zakaz masowych imprez. Ogłoszono również, że na pewno w terminie nie odbędą się matury egzaminy ósmoklasisty. Ponadto, od 16 kwietnia w Polsce będzie obowiązywał obowiązek noszenia maseczek za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  2. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną
  3. Cały kościół wiernych, musiała zainterweniować policja. Narażenie życia i zdrowia
  4. Izolacja osób starszych aż do 2021 roku? Przewodnicząca Komisji Europejskiej przekazała zaskakujące informacje
  5. Wielkanoc 2020 w odosobnieniu, wszyscy się boją. Pracownicy służby zdrowia nie pozostawiają złudzeń
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Źródło: Polskie Radio