wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Andrzej Duda zaskoczony na Twitterze. Internauci przypomnieli mu wpis sprzed kilku lat, idealnie pasujący do współczesnego zachowania jego środowiska politycznego z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje orwellowską zasadę ,,Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych". Pomimo zdecydowanych zakazów i obostrzeń, surowo egzekwowanych przez policję i żandarmerię wojskową, PiS kompletnie lekceważy zasady społecznego dystansowania. Media obiegły zdjęcia, na których widać jak czołowi politycy partii rządzącej nie zachowują odstępów od siebie, nie noszą masek i gromadzą się w dużym tłumie podczas obchodów 10. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Andrzej Duda: ,,Władza ponad prawem"

Na reakcję społeczeństwa na takie zachowanie władzy nie trzeba było długo czekać. Internet zalało oburzenie na tak nierówne traktowanie obywateli. Sprawę dla PiS pogorszył jeszcze sam prezes Jarosław Kaczyński, któremu załatwiono wejście na zamknięty cmentarz Powązkowski. W 6 osób, razem ze swoją obstawą, prezes odwiedzał grób swojej matki. Tymczasem, podczas pogrzebów odbywających się w trakcie pandemii maksymalna liczba żałobników została ograniczona do 5. Jednak zwykli obywatele przestrzegają prawa, nie chodzą ani na cmentarz, ani na obchody. Ponad prawem stawiają się jedynie politycy partii rządzącej.

- Jeśli ktoś jest u władzy i zakłada, że razem z kolegami jest ponad prawem, to rzeczywiście jest problem. - napisał prezydent Duda do blogerki Kataryny. Wpis pochodzi jednak z 2012 roku i odnosi się do zupełnie innej kwestii.  Przez kilkanaście godzin pojawiło się pod nim wiele odpowiedzi internautów, przypominających prezydentowi tamtą wypowiedź. Jak dotąd jednak sam autor nie odniósł się do tego. 

Dotyczące zwykłych Polaków obostrzenia zostały ostatnio przedłużone. Najkrócej do 19 kwietnia przedłużono ograniczenia w handlu, do 26 kwietnia zamknięte pozostaną szkoły i granice, a bezterminowo  obowiązuje zakaz masowych imprez. Ogłoszono również, że na pewno w terminie nie odbędą się matury egzaminy ósmoklasisty. Ponadto, od 16 kwietnia w Polsce będzie obowiązywał obowiązek noszenia maseczek za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. 

Źródło: Polskie Radio

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >