Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny. Jednocześnie straszył "ideologią LGBT".. (zdj.il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj.il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Czerwca 2020

Takiego podpisu Dudy jeszcze nie było. Zadziwiający pomysł, straszy wyborców wyimaginowanym zagrożeniem

Andrzej Duda podpisał w środę Kartę Rodziny. Dokument ma w widoczny sposób podkreślać wartości, jakie prezydent będzie wskazywał jako najważniejsze w trakcie trwającej kampanii. Walczący o reelekcję polityk zaznaczył, że rodzina, będąca związkiem kobiety i mężczyzny, zasługuje na szczególne wsparcie. Jednocześnie straszył "ideologią LGBT".

Przed południem Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny, która ma gwarantować oferowane przez rząd świadczenie prorodzinne oraz wsparcie finansowe dla rodzin, podaje Radio ZET. Jednocześnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach prezydenckich zobowiązał się do ochrony polskiej rodziny, która, jak podkreślił, jest związkiem kobiety i mężczyzny. Obrona konserwatywnych wartości i straszenie tzw. ideologią LGBT ma zapewne silnie wskazać na kontrast między Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Politycy partii rządzącej oraz publiczne "Wiadomości" od kilku tygodniu uparcie przypominają podpisanie Karty LGBT przez dotychczasowego prezydenta Warszawy.

Skandaliczna sytuacja na maturze 2020. Do akcji natychmiast wkracza policja, sprawa jest poważnaSkandaliczna sytuacja na maturze 2020. Do akcji natychmiast wkracza policja, sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Andrzej Duda: "Chronić dzieci przed propagowaniem ideologii LGBT"

– Karta Rodziny to obrona instytucji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. To wynika expressis verbis z zapisów Konstytucji. Nie mam wątpliwości, że adopcja dzieci przez pary jednopłciowe nie może zostać wprowadzona – mówił dziś Andrzej Duda, cytowany przez Radiozet.pl. Prezydent nawiązał także do słynnego tematu edukacji seksualnej, której pomysł wielokrotnie krytykowali polscy hierarchowie oraz konserwatywne media i politycy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krzyki i kłótnie z policją, odgrodzony duży teren. Jarosław Kaczyński dziś rano rozpoczął uroczystości
2. Turyści z Polski mogą wjeżdżać, ale na innych warunkach niż pozostali. Kolejny kraj podjął decyzję 

– Trzeba chronić dzieci przed propagowaniem ideologii LGBT w instytucjach publicznych. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci wedle swoich przekonań i nikt nie powinien w to ingerować. Nikt nie ma prawa narzucać, jak rodzice mają wychowywać swoje dzieci – przekazał kandydat PiS. I dalej: – Karta rodziny pokazuje właśnie te podstawowe elementy, w których ja zobowiązuję się chronić rodzinę jako taką i chronić interesy rodziny.

Najważniejszym punktem wspomnianego dokumentu ma być gwarancja wsparcia finansowego dla rodzin. W tym miejscu Duda przypomniał m.in. wprowadzone uprzednio programy, w tym 500 plus, 300 plus na wyprawkę szkolną oraz program Mama plus, wskazuje portal. – Karta Rodziny to wsparcie finansowe, a także gwarancja programów, które zostały już wprowadzone, karta pokazuje podstawowe elementy, które zobowiązuję się chronić – zapewnił prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Sztab kryzysowy zdecydował. Polskie miasto przywraca obostrzenia

Źródło: radiozet.pl