wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Takiego podpisu Dudy jeszcze nie było. Zadziwiający pomysł, straszy wyborców wyimaginowanym zagrożeniem

10 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Andrzej Duda podpisał w środę Kartę Rodziny. Dokument ma w widoczny sposób podkreślać wartości, jakie prezydent będzie wskazywał jako najważniejsze w trakcie trwającej kampanii. Walczący o reelekcję polityk zaznaczył, że rodzina, będąca związkiem k

Przed południem Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny, która ma gwarantować oferowane przez rząd świadczenie prorodzinne oraz wsparcie finansowe dla rodzin, podaje Radio ZET. Jednocześnie kandydat Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach prezydenckich zobowiązał się do ochrony polskiej rodziny, która, jak podkreślił, jest związkiem kobiety i mężczyzny. Obrona konserwatywnych wartości i straszenie tzw. ideologią LGBT ma zapewne silnie wskazać na kontrast między Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Politycy partii rządzącej oraz publiczne "Wiadomości" od kilku tygodniu uparcie przypominają podpisanie Karty LGBT przez dotychczasowego prezydenta Warszawy.

Andrzej Duda: "Chronić dzieci przed propagowaniem ideologii LGBT"

– Karta Rodziny to obrona instytucji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. To wynika expressis verbis z zapisów Konstytucji. Nie mam wątpliwości, że adopcja dzieci przez pary jednopłciowe nie może zostać wprowadzona – mówił dziś Andrzej Duda, cytowany przez Radiozet.pl. Prezydent nawiązał także do słynnego tematu edukacji seksualnej, której pomysł wielokrotnie krytykowali polscy hierarchowie oraz konserwatywne media i politycy.

– Trzeba chronić dzieci przed propagowaniem ideologii LGBT w instytucjach publicznych. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci wedle swoich przekonań i nikt nie powinien w to ingerować. Nikt nie ma prawa narzucać, jak rodzice mają wychowywać swoje dzieci – przekazał kandydat PiS. I dalej: – Karta rodziny pokazuje właśnie te podstawowe elementy, w których ja zobowiązuję się chronić rodzinę jako taką i chronić interesy rodziny.

Najważniejszym punktem wspomnianego dokumentu ma być gwarancja wsparcia finansowego dla rodzin. W tym miejscu Duda przypomniał m.in. wprowadzone uprzednio programy, w tym 500 plus, 300 plus na wyprawkę szkolną oraz program Mama plus, wskazuje portal. – Karta Rodziny to wsparcie finansowe, a także gwarancja programów, które zostały już wprowadzone, karta pokazuje podstawowe elementy, które zobowiązuję się chronić – zapewnił prezydent.

Źródło: radiozet.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >