Andrzej Duda może mieć jednak szanse na zwycięstwo w pierwszej turze, wynika z badania CBOS.. (zdj.il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj.il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Czerwca 2020

A jednak. Najnowszy sondaż prezydencki CBOS pokazuje coś zupełnie innego niż dotychczasowe badania

Andrzej Duda od czasu przełożenia pierwotnego, majowego terminu głosowania zdawał się wyraźnie tracić społeczne poparcie. Najnowszy sondaż CBOS zdaje się jednak ilustrować odwrócenie tego trendu. Badanie pokazuje, że chwalący się licznymi inwestycjami prezydent może liczyć nawet na przeszło 48 procent głosów wyborców.

Przypomnijmy, że decyzją rządzących pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Choć niemal wszystkie najnowsze sondaże potwierdzały, że według wszelkiego prawdopodobieństwa konieczna będzie również druga tura głosowania, przytaczane przez Polsat News najnowsze badanie CBOS ukazuje wyraźny wzrost poparcia dla ubiegającego się o reelekcję kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Andrzej Duda wyraźnym liderem sondażu

Do sondażu z całą pewnością należy podejść ze sporą ostrożnością, nie sposób jednak zaprzeczyć, że sytuacja na polskiej scenie politycznej jest dynamiczna. Z badania wynika, że Andrzej Duda mógłby liczyć na 48,6 proc. głosów. Do przekroczenia wymaganej celem uniknięcia drugiej tury połowy głosów brakowałoby zatem doprawdy niewiele.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? Minister właśnie podjął decyzję w sprawie jego ściągania
2. Nowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceni

Na drugim miejscu z wynikiem 16,2 proc znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Podium zamyka Szymon Hołownia. Chęć oddania głosu na niezależnego kandydata wyraziło 10,7 proc. respondentów.

Zdecydowanie gorsze wyniki osiągnęli pozostali kandydaci na prezydenta RP. Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak oraz wystawiony przez Lewicę Robert Biedroń osiągnęli odpowiednio 4,3, niewiele mniej, bo 4,2 oraz 1,8 procent głosów. Co dziesiąty uczestnik badania nie wskazał żadnego kandydata. 2,7 proc. pytanych odmówiło odpowiedzi na pytanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efekty
  2. Matura 2020 język polski 08.06.2020. Arkusze CKE, odpowiedzi
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Wiceminister Cyfryzacji zabrała głos w sprawie ataków na maszty 5G. "Działania, które godzą w bezpieczeństwo państwa"

Źródła: polsatnews.pl