wtv.pl
Andrzej Duda odwiedził Zakopane, by wziąć udział w zawodach narciarskich.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda pojawił się na charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim

7 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Andrzej Duda odwiedził Zakopane, by wziąć udział w zawodach narciarskich. Prezydent uświetni swym udziałem kolejną edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim, w tym roku odbywających się pod nazwą "12H Slalom Maraton Zakopane 2021

W niedzielny poranek prezydent pojawił się w Zakopanem przebrany w narciarski strój, by wziąć udział w VII edycji charytatywnych zawodów „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”.

Cieszę się, że po raz kolejny mogę być z wami, mimo wszystkich trudnych okoliczności, mimo pandemii koronawirusa. Mimo wszystko te zawody po raz kolejny odbywają się, dlatego że ich cel jest ponadczasowy i – śmiało można powiedzieć – ponadokolicznościowy – przekazał Andrzej Duda.

Kolejno dodał: – Poczytuję sobie za zaszczyt, że po raz kolejny mogę być z Państwem, mogę zjechać na tym slalomie gigancie, gdzie każdy pokonany metr służy temu, aby wspierać integrację dzieci i młodzieży i ich możliwości rozwojowe.

Andrzej Duda weźmie udział w zawodach narciarskich

Andrzej Duda wskazał, że integracja i rehabilitacja poprzez sport jest absolutnie niezbędna. – Dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością i udziałem pokazują wsparcie dla tej działalności – mówił w Zakopanem prezydent RP.

Na zakończenie Duda podziękował miastu za wspieranie wydarzenia.

Celem ideowym imprezy jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, która włącza do sportu i rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnością z naszego regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na sport osób z niepełnosprawnością, informowano poprzednio na portalu zakopane.pl.

Przedsiębiorcy zapowiedzieli strajki

„Gazeta Wyborcza” wskazuje tymczasem, że niedzielna wizyta Andrzeja Dudy w Zakopanem może wiązać się ze znacznymi zakłóceniami.

Podhalańscy przedsiębiorcy zapowiedzieli już, że przyjazd głowy państwa będzie okazją, by dać wyraz swojemu niezadowoleniu z poczynań rządu w czasie pandemii koronawirusa.

Organizujemy strajk przedsiębiorców oraz taksówkarzy w związku z przyjazdem Prezydenta Dudy na narty. Miejsce zbiórki i blokady drogi - dolna stacja Narciarska Polana Szymoszkowa. Planujemy przejazd oraz zaznaczenie naszego niezadowolenia, trąbienie, przekazano.

Jak wskazuje dziennik, poprzednio grupa Wolni Przedsiębiorcy zapowiedziała już wręczenie Andrzejowi Dudzie ciupag z wypalonymi nazwami firm z Podhala, które są na skraju bankructwa – „firm, które były zmuszone zwolnić pracowników, skazując ich na życie w nędzy i skrajnym ubóstwie”.

W niedzielę do Zakopanego przyjeżdża Andrzej Duda... - czyjś tam prezydent. Oczywiście na narty, żeby nie było wątpliwości... Teraz się bierze za akcje charytatywne chłopina... szusując po stoku zanim zamkną znowu wyciągi - a właściwie to pogoda je sama zamknie..., ironizowano w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Jacek Kurski żegna tragicznie zmarłego dziennikarza

  • Obajtek w końcu zabrał głos w swojej afery. Wyjaśnia zdarzenia, o których mowa na taśmach

  • Jacek Rozenek walczy o powrót do normalności po udarze. "Lekarze mówili, że umiera"

źródło: Kancelaria Prezydenta / Gazeta Wyborcza

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >