Andrzej Duda odwiedził Zakopane, by wziąć udział w zawodach narciarskich.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Marca 2021

Andrzej Duda pojawił się na charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim

Andrzej Duda odwiedził Zakopane, by wziąć udział w zawodach narciarskich. Prezydent uświetni swym udziałem kolejną edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim, w tym roku odbywających się pod nazwą „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”.

W niedzielny poranek prezydent pojawił się w Zakopanem przebrany w narciarski strój, by wziąć udział w VII edycji charytatywnych zawodów „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”.

Cieszę się, że po raz kolejny mogę być z wami, mimo wszystkich trudnych okoliczności, mimo pandemii koronawirusa. Mimo wszystko te zawody po raz kolejny odbywają się, dlatego że ich cel jest ponadczasowy i – śmiało można powiedzieć – ponadokolicznościowy – przekazał Andrzej Duda.

Kolejno dodał: – Poczytuję sobie za zaszczyt, że po raz kolejny mogę być z Państwem, mogę zjechać na tym slalomie gigancie, gdzie każdy pokonany metr służy temu, aby wspierać integrację dzieci i młodzieży i ich możliwości rozwojowe.

Andrzej Duda weźmie udział w zawodach narciarskich

Andrzej Duda wskazał, że integracja i rehabilitacja poprzez sport jest absolutnie niezbędna. – Dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością i udziałem pokazują wsparcie dla tej działalności – mówił w Zakopanem prezydent RP.

Prof. Simon o Kaczyńskim: My zamykamy cmentarze, a on jedzie na groby. To publiczny striptizProf. Simon o Kaczyńskim: My zamykamy cmentarze, a on jedzie na groby. To publiczny striptizCzytaj dalej

Na zakończenie Duda podziękował miastu za wspieranie wydarzenia.

Celem ideowym imprezy jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, która włącza do sportu i rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnością z naszego regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na sport osób z niepełnosprawnością, informowano poprzednio na portalu zakopane.pl.

Przedsiębiorcy zapowiedzieli strajki

„Gazeta Wyborcza” wskazuje tymczasem, że niedzielna wizyta Andrzeja Dudy w Zakopanem może wiązać się ze znacznymi zakłóceniami.

Podhalańscy przedsiębiorcy zapowiedzieli już, że przyjazd głowy państwa będzie okazją, by dać wyraz swojemu niezadowoleniu z poczynań rządu w czasie pandemii koronawirusa.

Organizujemy strajk przedsiębiorców oraz taksówkarzy w związku z przyjazdem Prezydenta Dudy na narty. Miejsce zbiórki i blokady drogi - dolna stacja Narciarska Polana Szymoszkowa. Planujemy przejazd oraz zaznaczenie naszego niezadowolenia, trąbienie, przekazano.

Jak wskazuje dziennik, poprzednio grupa Wolni Przedsiębiorcy zapowiedziała już wręczenie Andrzejowi Dudzie ciupag z wypalonymi nazwami firm z Podhala, które są na skraju bankructwa – „firm, które były zmuszone zwolnić pracowników, skazując ich na życie w nędzy i skrajnym ubóstwie”.

W niedzielę do Zakopanego przyjeżdża Andrzej Duda... - czyjś tam prezydent. Oczywiście na narty, żeby nie było wątpliwości... Teraz się bierze za akcje charytatywne chłopina... szusując po stoku zanim zamkną znowu wyciągi - a właściwie to pogoda je sama zamknie..., ironizowano w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Kancelaria Prezydenta / Gazeta Wyborcza