wtv.pl > Polityka > Polacy i Polki nie wierzą Dudzie. "W Polsce nadal nie ma koronawirusa, nie ma co ulegać emocjom"
Weronika Szatkowska
Weronika Szatkowska 19.03.2022 08:39

Polacy i Polki nie wierzą Dudzie. "W Polsce nadal nie ma koronawirusa, nie ma co ulegać emocjom"

wtv
WTV.pl

- Wykonano już testy i badania u całego szeregu osób, ale do tej pory żadnego zachorowania nie stwierdzono - mówił prezydent.

Andrzej Duda zapewnia, że nie ma koronawirusa

- Najważniejsze jest zachowanie procedur i spokoju, nie ma co ulegać emocjom - mówił prezydent.

Nie ukrywa jednak, że prawdopodobieństwo zachorowania jest bardzo wysokie, ponieważ pierwsze przypadki zanotowanu już w Czechach.

- Chcę podkreślić, że polskie władze realizują działania w wielu przypadkach wyprzedzające nawet to, co robi Światowa Organizacja Zdrowia i działania, które podejmują inne państwa - dodał.

- Bardzo proszę, by kwestii koronawirusa nie wykorzystywać w bieżącej polityce. Jest nam potrzebny spokój, współpraca. Proszę, by to nie był temat politycznych połajanek. Mieliśmy już w ostatnich dniach przypadek, że minister zdrowia był posądzany o ukrywanie przypadków zachorowań. To oczywiście nieprawda - mówił Duda.

Jednak Polki i Polacy są innego zdania. Wciąż lękają się pozycji rządu w tej sprawie. Nie wierzą i nie ufają zapewnieniom o bezpieczeństwie.

- Proszę wszystkich polityków w kraju, by działać wspólnie dla dobra obywateli. Nie wykorzystujmy koronawirusa do walk politycznych - zaapelował. 

Dzisiaj o godzinie 10:00 zbierze się Sejm, a rząd ma podczas niego przedstawić informacje dotyczące nowego korona wirusa i podjętych w tej kwestii działaniach. Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, zwróciła się specjalnie, aby zwołać dodatkowe i specjalne posiedzenie.

Obecnie do rządu wpłynął projekt "o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych".

Rząd zapewnia, że Polska jest przygotowana na koronawirusa. Niestety oprócz suchych słów nic na to nie wskazuje.

Podczas wszystkich transmisji na fb WP, internauci zaznaczają, że nie wierzą ani prezydentowi, ani szefowi GIS-u. 

Źródło: ONET