wtv.pl
Aleksander Kwaśniewski LGBT

(zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr Drabik

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się nt. trudnej sytuacji LGBT w Polsce. "Dziś są pobicia, niebawem mogą być zgony"

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski stanął w obronie osób LGBT. Powiedział, co myśli o Prawie i Sprawiedliwości. W ostrych słowach skrytykował homofobiczne postawy polityków z partii rządzącej. Jego zdaniem władza, która sieje nienawiść, jest wład

W ostatnich dniach doszło do wielu, skandalicznych ataków na mniejszości seksualne. Jan Kanthak w "Faktach" TVN ostrzegał przed zideologizowanymi sklepami mięsnymi. Przemysław Czarnego podczas kampanii prezydenckiej tłumaczył, że osoby LGBT nie będą równe "ludziom normalnym". Podobne stanowiska zajmował Andrzej Duda. Postawa rządzących spotkała się z krytyką ze strony Aleksandra Kwaśniewskiego. W rozmowie na antenie "TOK FM" nie szczędził ostrych słów.

Aleksander Kwaśniewski ostro o rządzących. Poszło o osoby LGBT

Były polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostrzegał przed zagrożeniem, jakie niesie za sobą szerzenie nienawiści. Następstwa takich działań mogą być nieodwracalne i tragiczne. Uważa, że ostatnie wydarzenia mogę doprowadzić do tragedii. Wskazał też, kto ponosi za to odpowiedzialność. - Władza, która idzie w stronę siania nienawiści, jest po prostu władzą nieodpowiedzialną, wręcz zbrodniczą - zadeklarował były prezydent na antenie radia "TOK FM". Aleksander Kwaśniewski uważa, że jeśli nie dojdzie do zatrzymania szerzącej się dyskryminacji, może dojść do o wiele groźniejszych zdarzeń. 

Również Jolanta Kwaśniewska nie bała się stanąć w obronie słabszych i dyskryminowanych. Była pierwsza dama od zawsze wspierała mniejszości seksualne. Para prezydencka pod tym względem zajmuje bardzo podobne stanowisko.  - To jest zjawisko niezwykle niebezpieczne i powszechnie znane, zarówno w polityce, jak i w życiu społecznym. To jest jak z dżinem wypuszczonym z butelki: wypuścić łatwo, a wepchać z powrotem już nie. Ci, którzy taką kampanię nienawiści prowadzą, ponoszą za to ogromną odpowiedzialność - oceniał Aleksander Kwaśniewski w rozgłośni "TOK FM". Według polityka SLD pobicia to dopiero początek. 

Aleksander Kwaśniewski ostrzegł, co może się wydarzyć, jeśli politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz inne konserwatywne ugrupowania, będą dalej dyskryminowały osoby LGBT. - Te wydarzenia wkrótce mogą doprowadzić do tragedii. Dziś to są pobicia, a niebawem mogą być wręcz zgon - komentował. Przypomnijmy, że w Polsce regularnie ujawniane są doniesienia o samobójstwach popełnianych przez mowę nienawiści. 

Źródło: [TOK FM]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >