Aleksander Kwaśniewski LGBT. (zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr DrabikŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Sierpnia 2020

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się nt. trudnej sytuacji LGBT w Polsce. "Dziś są pobicia, niebawem mogą być zgony"

Aleksander Kwaśniewski stanął w obronie osób LGBT. Powiedział, co myśli o Prawie i Sprawiedliwości. W ostrych słowach skrytykował homofobiczne postawy polityków z partii rządzącej. Jego zdaniem władza, która sieje nienawiść, jest władzą zbrodniczą.

W ostatnich dniach doszło do wielu, skandalicznych ataków na mniejszości seksualne. Jan Kanthak w "Faktach" TVN ostrzegał przed zideologizowanymi sklepami mięsnymi. Przemysław Czarnego podczas kampanii prezydenckiej tłumaczył, że osoby LGBT nie będą równe "ludziom normalnym". Podobne stanowiska zajmował Andrzej Duda. Postawa rządzących spotkała się z krytyką ze strony Aleksandra Kwaśniewskiego. W rozmowie na antenie "TOK FM" nie szczędził ostrych słów.

Dziennikarka Dziennikarka "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucona na bruk. Ujawnia porażającą prawdę nt. pracy w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Aleksander Kwaśniewski ostro o rządzących. Poszło o osoby LGBT

Były polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostrzegał przed zagrożeniem, jakie niesie za sobą szerzenie nienawiści. Następstwa takich działań mogą być nieodwracalne i tragiczne. Uważa, że ostatnie wydarzenia mogę doprowadzić do tragedii. Wskazał też, kto ponosi za to odpowiedzialność. - Władza, która idzie w stronę siania nienawiści, jest po prostu władzą nieodpowiedzialną, wręcz zbrodniczą - zadeklarował były prezydent na antenie radia "TOK FM". Aleksander Kwaśniewski uważa, że jeśli nie dojdzie do zatrzymania szerzącej się dyskryminacji, może dojść do o wiele groźniejszych zdarzeń. 

Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o Co się dzieje z Moniką Olejnik? Wbiła szpile TVP, mówi o "wolnych mediach", nagranie obiegło siećCzytaj dalej

Również Jolanta Kwaśniewska nie bała się stanąć w obronie słabszych i dyskryminowanych. Była pierwsza dama od zawsze wspierała mniejszości seksualne. Para prezydencka pod tym względem zajmuje bardzo podobne stanowisko.  - To jest zjawisko niezwykle niebezpieczne i powszechnie znane, zarówno w polityce, jak i w życiu społecznym. To jest jak z dżinem wypuszczonym z butelki: wypuścić łatwo, a wepchać z powrotem już nie. Ci, którzy taką kampanię nienawiści prowadzą, ponoszą za to ogromną odpowiedzialność - oceniał Aleksander Kwaśniewski w rozgłośni "TOK FM". Według polityka SLD pobicia to dopiero początek. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości 2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna 3. Jeszcze tylko podpis prezydenta i wjedzie nowa opłata. Wpływy będą ogromne

Aleksander Kwaśniewski ostrzegł, co może się wydarzyć, jeśli politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz inne konserwatywne ugrupowania, będą dalej dyskryminowały osoby LGBT. - Te wydarzenia wkrótce mogą doprowadzić do tragedii. Dziś to są pobicia, a niebawem mogą być wręcz zgon - komentował. Przypomnijmy, że w Polsce regularnie ujawniane są doniesienia o samobójstwach popełnianych przez mowę nienawiści. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  2. W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Doda przeszła samą siebie, wyłoniła się z morza niczym syrena. Zdjęcia zapierają dech

Źródło: [TOK FM]