Agnieszka Gozdyra obraziła inne kobiety.. (zdj. Il. ) YouTube/PolsatNews/screen
Źródło: (zdj. Il. ) YouTube/PolsatNews/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Maja 2020

Agnieszka Gozdyra w wulgarnych słowach obraziła inne kobiety. Porównała je do zwierząt

Agnieszka Gozdyra jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polsatu. Prowadząca programów telewizyjnych postanowiła odnieść się do grafiki opublikowanej przez prokobiece aktywistki. "Sprowadzacie je do roli suki w rui" - grzmi na Twitterze redaktorka. Co tam się wydarzyło?

Od kilku lat jesteśmy świadkami wzrostu popularności środowisk feministycznych. Coraz więcej kobiet zaczyna dostrzegać potrzebę walki o swoje prawa. Mogliśmy zauważyć to podczas licznych protestów organizowanych przez kobiety - dla kobiet. Czarne protesty, strajki kobiet czy tak zwane "manify" były wydarzeniami, na których mogliśmy zapoznać się z kobiecymi postulatami. Jednym z nich jest prawo do zabiegu medycznego, jakim jest przerwanie ciąży. W tej sprawie swój głos zabrała Agnieszka Gozdyra. 

Agnieszka Gozdyra "Sprowadzacie je do roli suki w rui"

Organizacje feministyczne za pomocą mediów społecznościowych przeprowadziły już wiele kampanii społecznych. Tym razem jedna z nich postanowiła poruszyć temat aborcji. Dziewuchy Dziewuchom postanowiły opublikować grafikę o treści "Procedura wykonana zgodnie z zaleceniami WHO jest bezpieczna dla zdrowia". Słowa te wypowiadała dorysowana kobieta z koszulką, na której widniał napis "Miałam 25 aborcji". Przekaz organizacji stanowczo nie spodobał się dziennikarce. Agnieszka Gozdyra w ostrych słowach obraziła kobiety. 

"No więc tak, Dziewuchy. W ten sposób nie robicie niczego dobrego dla kobiet. NICZEGO. Sprowadzacie je do roli suki w rui. Dostarczacie argumentów ekstremistkom po przeciwnej stronie. I jesteście dokładnie takie same. Zacietrzewione i niewyedukowane." - piszę na swoim Twitterze Agnieszka Gozdrya. Zdaniem redaktorki umieszczony obrazek nie przyniósłby zamierzonego efektu. Zarzuca autorkom projektu niewyedukowanie. 

Agnieszka Gozdyra

Na przedstawiony zdjęciu wyróżniającym widzimy fragment programu "Tak czy Nie". Wyemitowany został na łamach "Polsat News" 05.01.2018 roku.