wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Agnieszka Gozdyra w wulgarnych słowach obraziła inne kobiety. Porównała je do zwierząt

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Agnieszka Gozdyra jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polsatu. Prowadząca programów telewizyjnych postanowiła odnieść się do grafiki opublikowanej przez prokobiece aktywistki. "Sprowadzacie je do roli suki w rui" - grzmi na Tw

Od kilku lat jesteśmy świadkami wzrostu popularności środowisk feministycznych. Coraz więcej kobiet zaczyna dostrzegać potrzebę walki o swoje prawa. Mogliśmy zauważyć to podczas licznych protestów organizowanych przez kobiety - dla kobiet. Czarne protesty, strajki kobiet czy tak zwane "manify" były wydarzeniami, na których mogliśmy zapoznać się z kobiecymi postulatami. Jednym z nich jest prawo do zabiegu medycznego, jakim jest przerwanie ciąży. W tej sprawie swój głos zabrała Agnieszka Gozdyra. 

Agnieszka Gozdyra "Sprowadzacie je do roli suki w rui"

Organizacje feministyczne za pomocą mediów społecznościowych przeprowadziły już wiele kampanii społecznych. Tym razem jedna z nich postanowiła poruszyć temat aborcji. Dziewuchy Dziewuchom postanowiły opublikować grafikę o treści "Procedura wykonana zgodnie z zaleceniami WHO jest bezpieczna dla zdrowia". Słowa te wypowiadała dorysowana kobieta z koszulką, na której widniał napis "Miałam 25 aborcji". Przekaz organizacji stanowczo nie spodobał się dziennikarce. Agnieszka Gozdyra w ostrych słowach obraziła kobiety. 

"No więc tak, Dziewuchy. W ten sposób nie robicie niczego dobrego dla kobiet. NICZEGO. Sprowadzacie je do roli suki w rui. Dostarczacie argumentów ekstremistkom po przeciwnej stronie. I jesteście dokładnie takie same. Zacietrzewione i niewyedukowane." - piszę na swoim Twitterze Agnieszka Gozdrya. Zdaniem redaktorki umieszczony obrazek nie przyniósłby zamierzonego efektu. Zarzuca autorkom projektu niewyedukowanie. 

Na przedstawiony zdjęciu wyróżniającym widzimy fragment programu "Tak czy Nie". Wyemitowany został na łamach "Polsat News" 05.01.2018 roku.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >