wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Agnieszka Gozdyra krytycznie o osobach, które nie chcą się zaszczepić. "Faszerują się suplementami, 8 mln pali"

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Za pośrednictwem Twittera Agnieszka Gozdyra wprost skrytykowała osoby, które nie mają zamiaru skorzystać ze szczepionki na wirusa. Według dziennikarki Polsat News, nasze społeczeństwo pali, faszeruje się suplementami, jednak odmawia dobrze przebada

  • Szczepienia w Polsce będą bezpłatne i nieobowiązkowe

  • Ruch antyszczepionkowy staje się w kraju coraz silniejszy

  • "Boją się szczepionek, które są najlepiej przebadanymi preparatami" - komentuje Gozdyra

4 grudnia Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowała sondaż dotyczący nadchodzącej szczepionki na wirusa. Z deklaracji ankieterów wynika, że aż 47% Polaków nie zamierza skorzystać z osiągnięcia naukowego. 27% wciąż nie ma zdania w sprawie. Agnieszka Gozdyra postanowiła w ostrych słowach skomentować sytuację wokół preparatu.

W mediach społecznościowych Agnieszka Gozdyra ostro o Polakach

Szczepionka Pfizer-a i BioNTech-u musi zostać zatwierdzona przez Komisję Europejską, która musi zasięgnąć opinii Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) oraz Europejskiej Agencji Leków. Po zakończeniu scentralizowanego procesu produkt zostaje dopuszczony do obrotu w 27 krajach wspólnoty. 

Jak podaje "Demagog", ocena dokumentacji preparatu ma zostać zakończona 29 grudnia. Nie oznacza to, że już następnego dnia wszyscy będziemy mogli skorzystać z produktu. Wiele jednak wskazuje na to, że prawie połowa Polaków nawet nie zamierza skonsultować się z lekarzem. Agnieszce Gozdyrze całe zamieszanie zdaje się hipokryzją.

"Polacy faszerują się na potęgę suplementami (które nie są lekami), jedzą mięso fatalnej jakości, 8 mln pali fajki - ale boją się szczepionek, które są najlepiej przebadanymi preparatami" - czytamy we wpisie dziennikarki Polsat News, który wywołał aż 4,5 tysiąca reakcji. 

Komentarz doprowadził do zdecydowanej reakcji ze strony części internautów. Wciąż trwają badania bezpieczeństwa i immunogenności szczepionki u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Problem ten najprawdopodobniej rozwiąże czas. Pierwsi w kolejności do szczepień będą wojskowi, personel medyczny oraz, oczywiście, seniorzy

"Generalnie życie jest niebezpieczne. A szczepionki chronią. Ewentualne powikłania są mniejsze niż korzyści, wynikające z zaszczepienia. Jakby wniknąć w skład parówek, pożeranych masowo na śniadania, też wiele osób by padło z przerażenia. Ale nie wnikają i jedzą" - argumentuje Agnieszka Gozdyra. 

Mateusz Morawiecki wielokrotnie deklarował, że kobiety w ciąży nie zostaną dopuszczone do szczepień, tak długo, jak badania nie wykażą bezpieczeństwa preparatu. "Póki nie nabędziemy odporności, będziemy siedzieć w domach. A więc nie szczepmy się i siedźmy" - dodaje dziennikarka. 

Szczepionki na koronawirusa nie modyfikują ludzkiego DNA, co również jest jednym z powszechniejszych kłamstw na temat preparatu. "Szczepionki mRNA COVID-19 zawierają instrukcje dla naszych komórek, aby wytworzyły nieszkodliwy fragment tzw. białka kolca. Białko kolca znajduje się na powierzchni wirusa, który wywołuje COVID-19" - podaje "Understanding mRNA COVID-19 Vaccines”, cytowana przez redakcję "Demagog". 

Źródło: [IMGW/RMF FM]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >