wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wulgarne napisy na drzwiach dziennikarki znanej z TOK FM. Wszystko dlatego, że wstawiła się za LGBT

2 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Agata Kowalska opublikowała w mediach społecznościowych kilka słów w związku z niemiłym zdarzeniem. Dziennikarka na drzwiach swojej kamienicy znalazła wulgarny napis, nie ma wątpliwości, że jest on skierowany bezpośrednio do niej. Ta sytuacja nie p

Dziennikarka Agata Kowalska, związana jeszcze jakiś czas temu z radiem TOK FM podzieliła się na swoim profilu na Facebooku, wyjątkowo przykrym zdjęciem. Kobieta nie ukrywa, że nie mieści się w wizji świata osób ze skrajnej prawicy oraz chociażby nowego ministra edukacji. W sieci pojawiło się zdjęcie z zasmucającym opisem. Drzwi do jej domu "ozdobił" wulgarny napis.

Agata Kowalska zamieściła zdjęcie z wulgarnym napisem, dołączyła do nich kilka gorzkich słów

Agata Kowalska ma to szczęście, że znalazła miłość swojego życia i może dzielić z nią każdy dzień. Dziennikarka znana, chociażby z występów na antenie TOK FM na pewno nie spodziewała się, że w momencie straci poczucie bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wcześniej była dumna z tego, że w oknach sąsiadów widzi wyrazy wsparcia.

- Na naszej ulicy od czerwca wiszą już trzy czy cztery tęczowe flagi, w tym nasza. To było dla nas fajne. Traktowałyśmy to jako sygnał solidarności od sąsiadów. Muszę przyznać, że nawet się bałam, że ktoś może rzucić nam czymś w okno, ale nic takiego się nie stało. Aż tu nagle ten napis... Akurat po wczorajszych wypowiedziach ministrów na temat LGBT - powiedziała w cytowanej przez portal Queer rozmowie ze „Stołeczną”. Niestety widok drzwi wejściowych do kamienicy, gdzie mieszka zmienił wszystko. Ktoś zdecydował się na umieszczenie wulgarnego napisu. Agata Kowalska nie bez powodu czuje się zagrożona.

W Polsce na porządku dziennym jest mowa nienawiści i szczucie osób ze społeczności LGBT

Agata Kowalska należy do grupy, która prosi jedynie o uznanie poszanowania podstawowych praw człowieka. Wraz ze swoją żoną stara się wieść normalne życie, jednak idący z góry przykład staje się dla wielu osób pretekstem do atakowania osób o odmiennej niż heteroseksualna orientacja, czy identyfikującej się w innej niż biologicznie przyjęta płeć. 

- Na drzwiach naszej kamienicy dziś w nocy ktoś napisał kilka słów do mnie i żony. Zastanawiamy się, co zrobić. Flaga tęczowa wciąż dumnie powiewa. Chciałam zgłosić dzielnicowemu mowę nienawiści, ale PO *zapomniała* dodać przesłankę orientacji seksualnej przy nowelizacji KK. Nie czuję się dobrze - przeczytać można na profilu na Facebooku Agaty Kowalskiej. W nocy ktoś zdemolował własność wspólnoty i niebieskim tuszem „ozdobił” drzwi swojskim „jebać LGBT”. Dziennikarka nie ukrywa, że to dla niej trudny moment, ale chyba nikt z podstawową umiejętnością współodczuwania nie dziwi się takiemu odbiorowi wulgarnego napisu.

Czy każdy przejaw poparcia społeczności LGBT będzie powodem do obrażania?

W teorii wszyscy obywatele powinni czuć się bezpiecznie i otrzymywać od państwa pomoc. Niestety w momencie, gdy górę biorą uprzedzenia oraz chęć narzucania jednego światopoglądu, sprawy mają się zupełnie inaczej. Agata Kowalska ujawniła się jako osoba w związku z druga kobietą i w normalnym świecie, nikt nie zwróciły na to większej uwagi, ponieważ jest to sprawa indywidualna. W Polsce jest to powód do obrażania i nienawiści, a przykład niestety idzie z góry. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś ulegnie to zmianie.

Źródło: Facebook.com/Agata Kowalska

Źródło: Queer

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >