Agata Kowalska pokazała co pojawiło się na drzwiach do jej klatki. Facebook.com/Agata Kowalska
Źródło: Facebook.com/Agata Kowalska
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 2 Października 2020

Wulgarne napisy na drzwiach dziennikarki znanej z TOK FM. Wszystko dlatego, że wstawiła się za LGBT

Agata Kowalska opublikowała w mediach społecznościowych kilka słów w związku z niemiłym zdarzeniem. Dziennikarka na drzwiach swojej kamienicy znalazła wulgarny napis, nie ma wątpliwości, że jest on skierowany bezpośrednio do niej. Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, wszyscy powinni czuć się bezpiecznie w swoich domach.

Dziennikarka Agata Kowalska, związana jeszcze jakiś czas temu z radiem TOK FM podzieliła się na swoim profilu na Facebooku, wyjątkowo przykrym zdjęciem. Kobieta nie ukrywa, że nie mieści się w wizji świata osób ze skrajnej prawicy oraz chociażby nowego ministra edukacji. W sieci pojawiło się zdjęcie z zasmucającym opisem. Drzwi do jej domu "ozdobił" wulgarny napis.

Magdalena Ogórek na wizji w TVP Info zaskoczyła widzów. Magdalena Ogórek na wizji w TVP Info zaskoczyła widzów. "Zemdlałabym tutaj w studiu"Czytaj dalej

Agata Kowalska zamieściła zdjęcie z wulgarnym napisem, dołączyła do nich kilka gorzkich słów

Agata Kowalska ma to szczęście, że znalazła miłość swojego życia i może dzielić z nią każdy dzień. Dziennikarka znana, chociażby z występów na antenie TOK FM na pewno nie spodziewała się, że w momencie straci poczucie bezpieczeństwa w swojej okolicy. Wcześniej była dumna z tego, że w oknach sąsiadów widzi wyrazy wsparcia.

- Na naszej ulicy od czerwca wiszą już trzy czy cztery tęczowe flagi, w tym nasza. To było dla nas fajne. Traktowałyśmy to jako sygnał solidarności od sąsiadów. Muszę przyznać, że nawet się bałam, że ktoś może rzucić nam czymś w okno, ale nic takiego się nie stało. Aż tu nagle ten napis... Akurat po wczorajszych wypowiedziach ministrów na temat LGBT - powiedziała w cytowanej przez portal Queer rozmowie ze „Stołeczną”. Niestety widok drzwi wejściowych do kamienicy, gdzie mieszka zmienił wszystko. Ktoś zdecydował się na umieszczenie wulgarnego napisu. Agata Kowalska nie bez powodu czuje się zagrożona.

Jarosław Jakimowicz będzie wściekły? Bliska mu kiedyś osoba zamierza ujawnić intymne informacje o przeszłości i jego zachowaniuJarosław Jakimowicz będzie wściekły? Bliska mu kiedyś osoba zamierza ujawnić intymne informacje o przeszłości i jego zachowaniuCzytaj dalej

W Polsce na porządku dziennym jest mowa nienawiści i szczucie osób ze społeczności LGBT

Agata Kowalska należy do grupy, która prosi jedynie o uznanie poszanowania podstawowych praw człowieka. Wraz ze swoją żoną stara się wieść normalne życie, jednak idący z góry przykład staje się dla wielu osób pretekstem do atakowania osób o odmiennej niż heteroseksualna orientacja, czy identyfikującej się w innej niż biologicznie przyjęta płeć.

- Na drzwiach naszej kamienicy dziś w nocy ktoś napisał kilka słów do mnie i żony. Zastanawiamy się, co zrobić. Flaga tęczowa wciąż dumnie powiewa. Chciałam zgłosić dzielnicowemu mowę nienawiści, ale PO *zapomniała* dodać przesłankę orientacji seksualnej przy nowelizacji KK. Nie czuję się dobrze - przeczytać można na profilu na Facebooku Agaty Kowalskiej. W nocy ktoś zdemolował własność wspólnoty i niebieskim tuszem „ozdobił” drzwi swojskim „jebać LGBT”. Dziennikarka nie ukrywa, że to dla niej trudny moment, ale chyba nikt z podstawową umiejętnością współodczuwania nie dziwi się takiemu odbiorowi wulgarnego napisu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowano zabić osobę z kolektywu Stop Bzdurom Margot. Właśnie ujawniono szczegóły
2. Emeryt zamówił obiad, po pierwszym kęsie myślał, że trafił na ludzki ząb. Porażająca prawda szybko wyszła na jaw
3. Przed śmiercią matka siedmiorga dzieci nagrała, co zrobiono jej w szpitalu. "Lepiej gdyby umarła"

Czy każdy przejaw poparcia społeczności LGBT będzie powodem do obrażania?

W teorii wszyscy obywatele powinni czuć się bezpiecznie i otrzymywać od państwa pomoc. Niestety w momencie, gdy górę biorą uprzedzenia oraz chęć narzucania jednego światopoglądu, sprawy mają się zupełnie inaczej. Agata Kowalska ujawniła się jako osoba w związku z druga kobietą i w normalnym świecie, nikt nie zwróciły na to większej uwagi, ponieważ jest to sprawa indywidualna. W Polsce jest to powód do obrażania i nienawiści, a przykład niestety idzie z góry. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś ulegnie to zmianie.

Agata Kowalska

Źródło: Facebook.com/Agata Kowalska

Nie żyją cztery osoby, zjadły muchomory sromotnikowe. Najnowsze doniesienia w sprawieNie żyją cztery osoby, zjadły muchomory sromotnikowe. Najnowsze doniesienia w sprawieCzytaj dalej

Źródło: Queer

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  2. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
  3. "Andrzej Duda ma krew na rękach". Prezydent mógł tylko słuchać, gorzkie powitanie na UW
  4. Bliska przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego usłyszała zaskakującą propozycję. Wielu będzie zdumionych
  5. Donald Trump i Melania mają koronawirusa
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo