Agata Duda z mężem w gdyńskim liceum. Polsat NewsŹródło: Polsat News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Lutego 2020

Agata Duda tym razem nie mogła pomóc mężowi. Nawet TVP nie ocenzurowało incydentu, do którego doszło w Pucku

Agata Duda choć nie komentuje bieżących wydarzeń politycznych, może wpływać na decyzje swojego męża. Dowodzi tego głośna sytuacja z inauguracji roku szkolnego 2018/2019 w gdyńskim liceum. Do obecnych na miejscu, skandujących hasła "konstytucja" i "wolne sądy" aktywistów dołączyła się część rodziców i uczniów. Pierwsza dama starała się ostudzić emocje swojego męża. Dziś, podczas obchodów w Pucku nie mogła pociągnąć go za rękaw, gdy doszło do incydentu.

Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach, związanych z setną rocznicą Zaślubin Polski z Morzem. Na placu przed kościołem pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku prezydent odsłonił pamiątkową tablicę a następnie w Porcie Rybackim wygłosił przemówienie. Podkreślił w nim zasługi tamtejszej społeczności oraz jej ofiarność. Przypomniał cierpienie obozu koncentracyjnego Stutthof.

Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice swojej młodościWcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice swojej młodościCzytaj dalej

– Chce pokłonić się Pomorzu, Kaszubom, ludziom tej ziemi, pokoleniom i grobom tych, którzy o Polskę i polskość tutaj walczyli - mówił prezydent.

Przemówienie emitowane było m.in. na antenie TVP Info. Operatorom nie udało się powstrzymać krzyczącego tłumu. Na nagraniu bez trudu usłyszeć można wyzwiska, jakie padały pod adresem prezydenta.

 - PAD w #Puck. W tle słychać: "marionetka" i "republika banasiowa" - czytamy w tweecie, którego autor udostępnił w sieci nagranie.

Agata Duda nie mogła pomóc mężowi

Do analogicznych sytuacji dochodziło już kilka razy. Najgłośniejsza z nich miała miejsce w Gdyni, gdzie para prezydencka inaugurowała rok szkolny w jednym z liceów. Gdy tylko Duda zaczął nawiązywać do "postkomunizmu" w Sądzie Najwyższym na sali rozległy się okrzyki uczniów, rodziców i aktywistów.

 - Stojąca obok prezydentowa ciągnęła go za rękę, żeby się uspokoił, ale nic to nie dało. Część uczniów i rodziców także zaczęła krzyczeć "Konstytucja" - opisał później zaszłą sytuację "Newsweek".

Wspomnianego tweeta zobaczyć można pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruiny

2. Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widok

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal na pogrzebie Romualda Lipki. Nie powinno się wydarzyć