wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Krytyka po spotkaniu Agaty Dudy z siostrami. "Może lepiej dać na domy dziecka niż kler"

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Nie ulega wątpliwości, że Agata Duda nie jest zaliczana do grona najbardziej cenionych pierwszych dam w historii. Wiele osób ma jej za złe małą aktywność społeczną, co należy do podstawowych obowiązków spoczywających na jej barkach. Po zamie

  • Kancelaria Prezydenta udostępniła zdjęcie ze spotkania Agaty Dudy z siostrami Kapucynkami

  • Tematem spotkania i rozmowy miał być dom dziecka budowany przez zakonnice w Wąwolnicy

  • Internauci szybko przystąpili do krytyki pierwszej damy i całego Kościoła katolickiego

W czasie kampanii prezydenckiej Agata Duda przeżywała prawdziwy szczyt swojej aktywności w roli pierwszej damy. Przynajmniej na poziomie werbalnym. - To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które występują w mediach - tłumaczyła podczas wiecu wyborczego swoje milczenie. Teraz pierwsza dama wróciła do działalności charytatywnej.

Funkcja sprawowana przez Agatę Dudę to przede wszystkim funkcja reprezentatywna. Pierwsza dama w Polsce to nadal bardzo archaicznie i źle skonstruowane stanowisko, a działania żony Andrzeja Dudy raczej nie sprawiają, że Polacy doceniają ciężką pracę niedocenianej w prawie persony. W sobotę na Twitterze Kancelarii Prezydenta pojawiło się zdjęcie, które sprawiło, że w stronę Agaty Dudy skierowano wiele przykrych słów.

Kościół i Agata Duda, internauci dają upust swojej antypatii

O ile nie trzeba zgadzać się i popierać Agaty Dudy oraz jej działań, o tyle mimo wszystko należy się jej szacunek z racji piastowanego stanowiska reprezentującego Polskę na całym świecie. Pomijając fakt, że nie jest oceniana, jako urodzona dyplomatka, to należy poddać pod wątpliwość, czy nieustanny hejt kierowany w stronę pierwszej damy powinien być tak masowy.

Osoby, które znamy z pierwszych stron gazet oraz telewizji to również ludzie, więc zanim skuszeni ułudą anonimowości zdecydujemy się na napisanie krzywdzących słów, warto przemyśleć, jak byśmy zareagowali, gdyby takie wiadomości na nasz temat krążyły w sieci bez prezerwy.

W sobotę po południu na Twitterze Kancelarii Prezydenta pojawiło się zdjęcie Agaty Dudy. Pierwsza dama siedzi roześmiana naprzeciwko telewizora, gdzie widoczne są zakonnice. Żona Andrzeja Dudy połączyła się z siostrami Kapucynkami i zgodnie z relacją Kancelarii Prezydenta rozmawiały na temat budowy prowadzonej przez zakonnice.

Niestety w komentarzach szybko zaczęto krytykować zarówno Agatę Dudę, jak i działania sióstr wrzucając do przysłowiowego jednego wora wszystkich członków Kościoła — zarówno tych, którzy w związku z nadużyciami seksualnymi powinni trafić do więzienia, jak i osoby działające charytatywnie.

"Rozmawiała? Pierwsze słyszę"

- Pierwsza Dama rozmawiała z Siostrami Kapucynkami, które w Wąwolnicy budują „Dom dla Dzieciaków". To już czwarta inicjatywa zakonnic zapewniająca przestrzeń do rozwoju oraz wiele miłości i troski dzieciom, którym zabrakło rodzinnego ciepła - przekazała Kancelaria Prezydenta w oficjalnym wpisie opatrzonym zdjęciem autorstwa Grzegorza Jakubowskiego

Na odpowiedź internetu nie trzeba było długo czekać. Wśród komentarzy pod postem na Twitterze trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywne słowo skierowane w kierunku Agaty Dudy, czy sióstr Kapucynek.

- Rozmawiała? Pierwsze słyszę - grzmi jeden z internautów. Inny wtóruje mu, kpiąc z Agaty Dudy, że jeśli rozmawiała to tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu języka migowego. Trudno nazwać to konstruktywną krytyką mogącą realnie wpłynąć na choćby najmniejszą zmianę w działaniach pierwszej damy.

Poruszono kwestię domów dziecka

Problemem, który należy poddać pod dyskusję to właśnie domy dziecka wspomniane w poście Kancelarii Prezydenta i będące jak widać w spektrum zainteresowania Agaty Dudy. Próżno szukać dużych akcji, mających propagować adopcję, czy działań masowych i państwowych — oczywiście w imię chrześcijańskich wartości — wspomagających działania domów dziecka.

- A może by tak zadbać o państwowe domy dziecka zamiast pakować pieniądze w kler? - zapytała retorycznie jedna z internautek, odnosząc się do akcji wspieranej przez Agatę Dudę. Pozostaje mieć nadzieję, że pierwsza dama przemyśli te słowa i z większym zaangażowaniem włączy się do pomocy domów dziecka.

Źródło: Twitter.com @prezydentpl / SuperExpress

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • ZUS już za chwilę wysyła ważne pismo. Lepiej go nie przegapić

  • Na Krupówkach otwarto restaurację, nie zważając na obostrzenia. Wielka kolejka przed lokalem

  • Czy TVP Info posłucha papieża? Franciszek w mocnych słowach o manipulacji i mediach

Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polityka

Szef NIK wyszedł na mównicę, posłowie PiS wyszli z sali. Banaś skomentował wybory kopertowe

Czytaj więcej >

Polityka

Podekscytowana Krystyna Pawłowicz komentowała mecz siatkarzy. Dostało się też Ewie Kopacz

Czytaj więcej >

Polityka

Sylwia Spurek wnosi o zakaz wędkarstwa. Proponuje "nową piątkę dla zwierząt"

Czytaj więcej >

Polityka

Białe miasteczko. Medycy zapowiadają zaostrzenie protestu

Czytaj więcej >
Ryszard Terlecki szczerze o rekonstrukcji rządu i przyszłości Jarosława Kaczyńskiego

Polityka

Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać

Czytaj więcej >

Polityka

Posłowie PiS opuścili salę w trakcie wystąpienia Banasia. Ostre słowa prezesa NIK

Czytaj więcej >