wtv.pl > Polska > Mocne słowa krytyki wobec Agaty Dudy. Anja Rubik wbiła jej szpilę
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:38

Mocne słowa krytyki wobec Agaty Dudy. Anja Rubik wbiła jej szpilę

wtv
WTV.pl

Ciesząca się światową sławą topmodelka od kilku lat angażuje się w walkę o prawa kobiet oraz propagowanie konieczności wprowadzenia edukacji seksualnej. Nie dziwi zatem, że wobec projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję, który trafił do Sejmu z inicjatywy Kai Godek, Anja Rubik po raz kolejny wykazuje wzmożoną aktywność. Modelka, nie przebierając w słowach, skrytykowała pierwszą damę.

Agata Duda "kobietą, której nie obchodzi las innnych kobiet"?

Małżonka Andrzeja Dudy została zaangażowana w akcję ocieplającą wizerunek obecnie urzędującego prezydenta. "Od jutra w całej Polsce konieczne będzie zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych", czytamy na oficjalnym koncie Dudy na Instagramie.

"Jednorazową maseczkę można wykonać samemu w domu. Projekt Anny Myczkowskiej-Szczerskiej z krakowskiej ASP wykorzystała już Pierwsza Dama", zapewniał prezydent. W zamieszczonym pod wpisem filmie instruktażowym małożonka Andrzeja Dudy prezentuje prawidłowy sposób korzystani z maseczki.

Anja Rubik postanowiła wykorzystać tę okazję, by przypomnieć, że pierwsza dama do tej pory nie zabrała głosu w sprawie procedowanego projektu ustawy, który zaowocował ogólnopolski protest pod nazwą "Piekło Kobiet".

"Kobieta, której nie obchodzi los innych kobiet... jakie to przykre", napisała pod opublikowanym przez prezydenta zdjęciem. I dodała: "Zawsze tęskniłam za Marią Kaczyńską, ale w takich momentach tęsknię szczególnie".

Źródło: Instagram / prezydent_pl

Powiązane