wtv.pl > Polska > Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziach
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:35

Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziach

wtv
WTV.pl

Za Światowy Dzień Pocałunku uznaje się właśnie 6 lipca. Wyraz poparcia wobec ustanowionego święta za pośrednictwem mediów społecznościowych zdecydowała się dać również para prezydencka, publikując utrzymane w romantycznej konwencji zdjęcia na tle fontanny.

Agata Duda w romantycznym pocałunku z głową państwa

"Dziś #ŚwiatowyDzieńPocałunku", czytamy we wpisie opublikowanym przez profil "W Pałacu Prezydenckim" prezentujący liczne sceny z życia Kancelarii Prezydenta RP. Wpis polubiono już niemal tysiąc razy. Prawdziwa historia rozgrywa się jednak w zamieszczanych pod nich komentarzach.

Część komentujących wykorzystała sytuację, zwracając uwagę na twarzową sukienkę pierwszej damy, z nutką sarkazm pytając, czy pochodzi ona z kolekcji Christiana Paula. Przypomnijmy, że obraz rzekomego "amerykańskiego projektanta", który wychwalał kreacje Agaty Dudy, stworzyły "Wiadomości" TVP, co nie umknęło uwadze telewidzów oraz – zwłaszcza – internautów.

Najwięcej emocji wzbudzają jednak zamieszczone pod zdjęciem prezydenckiej pary liczne wizerunki całujących się par homoseksualnych. Reakcja komentujących jest zapewne nawiązaniem do słów walczącego o reelekcję Andrzeja Dudy na temat osób LGBT, jak również częstym łączeniem tematu z "seksualizacją dzieci" poprzez ich edukację oraz, co najbardziej szokujące, pedofilii.

– Ja absolutnie nie godzę i nie zgodzę na żadne eksperymenty na naszych dzieciach, na ich seksualizację, na jakiekolwiek adopcje przez pary jednopłciowe – grzmiał jeszcze przed kilkoma dniami Andrzej Duda, podczas spotkania z wyborcami w Drawsko Pomorskim.

Źródło: twitter/W Pałacu Prezydenckim

Powiązane