Agata Duda miała wywierać presję na mężu. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Marca 2020

WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP

Agata Duda miała namawiać męża, by nie wycofywał się z twardych warunków, jakie prezydent postawił Jarosławowi Kaczyńskiemu. Duda miał uzależnić swój podpis pod ustawą gwarantującą mediom publicznym 2 mld zł od odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego.

W połowie lutego Sejm przegłosował ustawę o rekompensacie za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego dla mediów publicznych. Wspomniana ustawa nadal czeka jednak na podpis prezydenta. Andrzej Duda ma czas do 6 marca, a zatem decyzję podejmie już dzisiaj.

Nieoficjalne źródła donosiły, że Duda podpisze ustawę tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy z funkcji szefa TVP ustąpi Jacek Kurski. Na to Jarosław Kaczyński miał się jednak nie zgodzić. Jak podaje Wirtualna Polska, do gry wkroczyła Pierwsza Dama.

Morawiecki oficjalnie pożegnał Pawła Królikowskiego. Poruszające słowaMorawiecki oficjalnie pożegnał Pawła Królikowskiego. Poruszające słowaCzytaj dalej

Agata Duda i niechęć wobec Kurskiego

Z informacji przekazanych przez WP wynika, że Agata Duda miała namawiać męża, by zajął "twarde stanowisko" i nie bał się bronić swoich argumentów. Dziennikarzom Wirtualnej Polski udało się dotrzeć do wypowiedzi jednej z osób ze środowiska pary prezydenckiej.

– Nie podoba jej się to, co robi w TVP prezes Kurski. Mówiąc najdelikatniej, od samego początku nie przepadała za "Kurą”. Nigdy też nie zapomni, jak Telewizja Publiczna atakowała prezydenta, jak zawetował w 2017 r. ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I to w jaki sposób był przez te pięć lat traktowany – przekazał informator portalu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Niewyobrażalny skandal w popularnej lodziarni. Lepiej uważajcie, konsekwencje mogą być straszne

Przed dwoma dniami informowaliśmy o nocnym spotkaniu Dudy z Kaczyńskim, jakie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Gazeta.pl podała, że prezes Prawa i Sprawiedliwości postawił sprawę jasno: oczekuje prezydenckiego podpisu pod ustawą. Jak podaje portal, weto Dudy mogłoby nawet skutkować wystawieniem innego kandydata w zbliżających się wyborach. Jako ewentualnego zastępcę podaje się nazwisko Mateusza Morawieckiego.

Część ekspertów twierdzi, że konflikt między Dudą a Kaczyńskim świadczy o rozłamie w partii. Zdaniem innych ów konflikt jest sztucznie wykreowany i ma na celu podkreślenie niezależności prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie

Źródło: WP