wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP

6 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Agata Duda miała namawiać męża, by nie wycofywał się z twardych warunków, jakie prezydent postawił Jarosławowi Kaczyńskiemu. Duda miał uzależnić swój podpis pod ustawą gwarantującą mediom publicznym 2 mld zł od odwołania prezesa TVP Jacka Ku

W połowie lutego Sejm przegłosował ustawę o rekompensacie za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego dla mediów publicznych. Wspomniana ustawa nadal czeka jednak na podpis prezydenta. Andrzej Duda ma czas do 6 marca, a zatem decyzję podejmie już dzisiaj.

Nieoficjalne źródła donosiły, że Duda podpisze ustawę tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy z funkcji szefa TVP ustąpi Jacek Kurski. Na to Jarosław Kaczyński miał się jednak nie zgodzić. Jak podaje Wirtualna Polska, do gry wkroczyła Pierwsza Dama.

Agata Duda i niechęć wobec Kurskiego

Z informacji przekazanych przez WP wynika, że Agata Duda miała namawiać męża, by zajął "twarde stanowisko" i nie bał się bronić swoich argumentów. Dziennikarzom Wirtualnej Polski udało się dotrzeć do wypowiedzi jednej z osób ze środowiska pary prezydenckiej.

– Nie podoba jej się to, co robi w TVP prezes Kurski. Mówiąc najdelikatniej, od samego początku nie przepadała za "Kurą”. Nigdy też nie zapomni, jak Telewizja Publiczna atakowała prezydenta, jak zawetował w 2017 r. ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I to w jaki sposób był przez te pięć lat traktowany – przekazał informator portalu.

Przed dwoma dniami informowaliśmy o nocnym spotkaniu Dudy z Kaczyńskim, jakie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Gazeta.pl podała, że prezes Prawa i Sprawiedliwości postawił sprawę jasno: oczekuje prezydenckiego podpisu pod ustawą. Jak podaje portal, weto Dudy mogłoby nawet skutkować wystawieniem innego kandydata w zbliżających się wyborach. Jako ewentualnego zastępcę podaje się nazwisko Mateusza Morawieckiego.

Część ekspertów twierdzi, że konflikt między Dudą a Kaczyńskim świadczy o rozłamie w partii. Zdaniem innych ów konflikt jest sztucznie wykreowany i ma na celu podkreślenie niezależności prezydenta.

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >