Agata Duda. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 4 Czerwca 2020

Agata Duda dobrą pierwszą damą? Sondaż nie pozostawia złudzeń

Agata Duda przyjęła rolę pierwszej damy słabo uczestniczącej w życiu politycznym. Z tego powodu jest często krytykowana za bierność w sytuacjach, w których - zdaniem komentatorów - jej głos miałby duże znaczenie opiniotwórcze.

W związku ze zbliżającymi się wyborami na prezydenta część uwagi w kontekście reelekcji Andrzeja Dudy jest poświęcona jego małżonce. Podsumowanie 5 ostatnich lat pełnienia przez nią funkcji pierwszej damy może dać wyborcom ogląd na to, czego można spodziewać się w przypadku ewentualnej reelekcji jej męża.

wtv.pl - portal informacyjny"Byłej premier urodził się wnuk a media milczą". Tymoteusz Szydło właśnie stał się ofiarą kolejnych pogłosekCzytaj dalej

Agata Duda -  jak Polacy oceniają pierwszą damę?

Choć wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Wirtualnej Polski mogłyby być lepsze dla Pierwszej Damy, to jednak nie ma powodu do załamywania rąk. 21,8 proc. badanych zdecydowanie dobrze ocenia działalność Agaty Dudy jako pierwszej damy. Łącznie z 26,9 proc. oceniających ją "raczej dobrze" otrzymujemy łącznie 48,7 proc. pozytywnych ocen. Przeciwnego zdania jest 6,9 proc. oceniających Agatę Dudę "raczej źle" oraz 18,1 proc oceniających ją "zdecydowanie źle", sumując się do 25 proc. negatywnych ocen. Jak dotąd zdania na ten temat nie wyrobiło sobie 26,3 proc. badanych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające doniesienia z Dolnego Śląska. Mocny wstrząs, pod ziemią byli ludzie, co tam się wydarzyło?
2. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów. Jedna spółka zmienia zasady

Nieco gorzej dla obecnej Pierwszej Damy wygląda sondaż dotyczący oceny wszystkich dotychczas pełniących tę funkcję. W tym wypadku niekwestionowanym liderem jest Jolanta Kwaśniewska. Jako najlepszą dotychczasową pierwszą damę wskazało ją aż 48,1 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Agata Duda z wynikiem 20,6 proc. Najniższe miejsce na podium otrzymała Maria Kaczyńska: 16,6 proc. Stawkę zamykają Anna Komorowska (2 proc.) oraz Danuta Wałęsa (0,6 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone 29 maja 2020 roku w formie wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na grupie badawczej 1100 osób. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  2. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Za tydzień wszystko wyjdzie na jaw. Północ Polski już czeka

Źródło: wp.pl