Pieniądze. Policja/cbsp.policja.pl
Źródło: Policja/cbsp.policja.pl
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 5 Sierpnia 2020

Breaking Bad po polsku. Adwokat przemycał leki. W domu znaleziono 13 mln zł w gotówce

Adwokat stworzył w Polsce historię żywcem wyjętą z popularnego serialu. Policja rozbiła gang, który przemycał leki do produkcji narkotyków do Czech. Znaleziono ogromną ilość pieniędzy.

Policja rozbiła gang, który zajmował się przemytem leków do Czech. Następnie miały być one wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Mózgiem operacji był adwokat.

„Breaking Bad” w Polsce

Jak podaje serwis TVP Info, grupa przestępcza zajmowała się przemytem leków do Czech, gdzie wykorzystywano je do produkcji narkotyków. Przestępcy specjalnie założyli hurtownię farmaceutyczną, aby legalnie pozyskiwać farmaceutyki zawierające pseuduoefedrynę. Ich działalność miała miejsce w latach 2014-2018. Zorganizowana grupa miała w swoich szeregach ludzi różnych profesji – policjanta, adwokata, chemików i specjalistów od przemytu. Wszyscy zostali zatrzymani przez CBŚP i usłyszą poważne zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu prekursorami do produkcji metamfetaminy.
 

Adwokat przewodził grupie

 
Mózgiem całej operacji był adwokat, który dzięki przemytowi i nielegalnym działaniom dorobił się fortuny. Prokuratura stara się zająć majątki przestępców. Podczas przeszukiwania jednego z domów okazało się, iż znajduje się w nim ponad 13 mln złotych w gotówce.

Pieniądze były ukryte w walizkach, torbach i pojemnikach. Jak podaje TVP Info, gang swoje działania zacieśnił głównie do województwa dolnośląskiego. Leki trafiały nie tylko do Czech. Były także rozprowadzane po całej Polsce.
 
Źródło: [TVP Info]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!