wtv.pl
Pies Luigi

Pixabay/Mimzy

Chcesz adoptować psa ze schroniska? Wyjaśniamy krok po kroku, co musisz zrobić i ile to kosztuje

22 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Wiele osób marzy o posiadaniu zwierzaka. Powszechnie znane powiedzenie, że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, znajduje odzwierciedlenie wśród decyzji o najczęściej wybieranym pupilu. Oto kroki, które należy wykona

Powszechnie znane jest powiedzenie „nie kupuj, adoptuj!”, które ma zachęcić potencjalnych właścicieli zwierząt do przygarnięcia psa ze schroniska. Jak tego dokonać?

Adopcja psa ze schroniska

Schroniska to placówki, które są tworzone zwykle z funduszy gmin oraz dotacji od osób prywatnych i instytucji charytatywnych. Bezdomne zwierzęta przebywają tam czasami kilka lat, a nawet i całe swoje życie. Decyzja o adopcji psa, powinna być spokojnie przemyślana. Decydując się na adopcję psa musimy być pewni, że będziemy w stanie przeznaczyć środki na utrzymanie zwierzaka. Na wstępie dochodzi do podpisania umowy adopcyjnej, którą może zawrzeć tylko osoba pełnoletnia. W umowie zaznaczone jest, że zainteresowany adopcją psa zapewni zwierzakowi odpowiednią opiekę, właściwe podejście do pupila oraz oddanie do schroniska w przypadku braku możliwości do zajmowania się psem. Istnieje również opłata adopcyjna, która określana jest w zależności od wieku zwierzęcia. Może ona się wahać od 20 do nawet 200 złotych.

Adopcja psa krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, czy można przyjść do schroniska i po prostu zabrać ze sobą psa, to odpowiedź brzmi nie. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakiego typu psa szukamy w zależności od jego wielkości, charakteru, wieku czy usposobienia. Jeszcze przed adopcją istnieje możliwość zabrania czworonoga na spacer i zapoznanie się z nim. Dopiero podczas drugiej wizyty istnieje możliwość zabrania psa ze sobą.

Odstęp między spotkaniami może trwać nawet kilka tygodni, podczas których możemy dokładnie wszystko przemyśleć. Pracownicy schroniska zazwyczaj przeprowadzają dogłębną weryfikację, zanim oddadzą komuś psa pod opiekę. Gdy jednak zdobędziemy zaufanie osób zajmujących się zwierzętami, możemy adoptować i zabrać psa do domu.

Źródło: [cowsierscipiszczy.pl]

Podobne artykuły

Pixabay/_Alicja_ - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Nie żyje Jerzy Kieżun, bohater powstania warszawskiego

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >

Polska

Lubuskie. 3-latka pogryziona przez amstaffa, pokaleczona trafiła do szpitala

Czytaj więcej >