Abp Marek Jędraszewski. East News/Piotr MoleckiŹródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Kwietnia 2020

Abp Marek Jędraszewski przyłapany przez fotoreporterów. Poszedł śladami Tadeusza Rydzyka i złamał zakaz?

Abp Marek Jędraszewski nie zastosował się do zakazu panującego w czasie pandemii. Został przyłapany przez fotoreporterów bez maseczki razem ze swoim kierowcą.

W zeszłą sobotę minęło 10 lat od pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Grób pary odwiedził w związku z tym brat zmarłego, Jarosław, ale także przedstawiciele Kościoła. Wzięli udział w prywatnej uroczystości na wzgórzach Wawelu. Niedawno dużo mówiło się o nieprzestrzeganiu ograniczeń w czasie pandemii przez prezesa Kaczyńskiego. Lider PiS limuzyną odwiedził cmentarz w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zwykli obywatele nie mieli możliwości odwiedzić bliskich na cmentarzach. Tym razem podobnie postąpił metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Został przyłapany przez fotoreporterów bez maseczki.

Klienci polskiego banku w niebezpieczeństwie. Wydano ostrzeżenie, pieniądze mogą znikać z kontKlienci polskiego banku w niebezpieczeństwie. Wydano ostrzeżenie, pieniądze mogą znikać z kontCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski i inni duchowni kpią z zasad kwarantanny

Szef partii rządzącej to niejedyny polityk, który przybył na krakowskie uroczystości. We mszy wzięli także udział była premier Beata Szydło czy wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. Politycy modlili się w sarkofagu zmarłej pary, a msze miał odprawiać właśnie arcybiskup Jędraszewski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zdiagnozowano wirusa u listonosza z polskiego miasta. Mógł mieć kontakt z 3,5 tysiącem osób?
2. Policja pilnie poszukuje świadków. Nie żyje człowiek, każda informacja może być ważna

Metropolita przyjechał na Wawel bez maseczki, podobnie jak kleryk, który kierował pojazdem. Wedle przepisów, dwie osoby przebywające w jednym pojeździe muszą posiadać maseczki. Wyjątek stanowią ci, którzy zamieszkują w tym samym miejscu. Warto zadać zatem pytanie, czy znany duchowny i jego kierowca tworzą wspólne gospodarstwo domowe? W innym wypadku powinna spotkać ich kara, za łamanie obowiązujących przepisów. Zwykli obywatele musieliby liczyć się z mandatem w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Abp Marek Jędraszewski to nie jedyny przedstawiciel Kościoła, który lekceważy zasady obowiązujące w pandemii. Ojciec Tadeusz Rydzyk także swobodnie omija obecne restrykcje. W niedzielnym nabożeństwie w toruńskiej świątyni redemptorysty wzięło udział więcej niż 5 wiernych. Jak zdążyli ustalić reporterzy "Super Expressu" w świątyni przebywało wtedy 20 osób. Założyciel Radia Maryja w znanym sobie stylu uciekł od wyjaśnień. O jego wybrykach pisaliśmy tutaj

Przepisy obowiązujące w Polsce zostały szczegółowo objaśnione w wystąpieniu premiera. Za łamanie prawa w czasie pandemii Polaków mogą spotkać surowe kary. Dużo słyszy się o mandatach dla pieszych bez maseczek i rowerzystów. Ciekawe czy władzę i duchowieństwo także czekają mandaty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szwedzki epidemiolog uważa, że kraj może uzyskać odporność stadną już w przyszłym miesiącu
  2. Problemy z bankowością elektroniczną w dwóch olbrzymich bankach. Klienci muszą przygotować się na problemy
  3. Poszli pod dom Kaczyńskiego i dokonali zdumiewającego odkrycia. Interweniujący policjanci nie wiedzieli, jak się zachować
  4. Wyciągnęła stare nagranie Agaty Dudy z mężem i niewyobrażalnie z niej zadrwiła. W sieci posypały się gromy
  5. Zdiagnozowano wirusa u listonosza z polskiego miasta. Mógł mieć kontakt z 3,5 tysiącem osób?
  6. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie