wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Abp Marek Jędraszewski przyłapany przez fotoreporterów. Poszedł śladami Tadeusza Rydzyka i złamał zakaz?

20 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Abp Marek Jędraszewski nie zastosował się do zakazu panującego w czasie pandemii. Został przyłapany przez fotoreporterów bez maseczki razem ze swoim kierowcą.

W zeszłą sobotę minęło 10 lat od pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Grób pary odwiedził w związku z tym brat zmarłego, Jarosław, ale także przedstawiciele Kościoła. Wzięli udział w prywatnej uroczystości na wzgórzach Wawelu. Niedawno dużo mówiło się o nieprzestrzeganiu ograniczeń w czasie pandemii przez prezesa Kaczyńskiego. Lider PiS limuzyną odwiedził cmentarz w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zwykli obywatele nie mieli możliwości odwiedzić bliskich na cmentarzach. Tym razem podobnie postąpił metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Został przyłapany przez fotoreporterów bez maseczki.

Abp Marek Jędraszewski i inni duchowni kpią z zasad kwarantanny

Szef partii rządzącej to niejedyny polityk, który przybył na krakowskie uroczystości. We mszy wzięli także udział była premier Beata Szydło czy wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. Politycy modlili się w sarkofagu zmarłej pary, a msze miał odprawiać właśnie arcybiskup Jędraszewski.

Metropolita przyjechał na Wawel bez maseczki, podobnie jak kleryk, który kierował pojazdem. Wedle przepisów, dwie osoby przebywające w jednym pojeździe muszą posiadać maseczki. Wyjątek stanowią ci, którzy zamieszkują w tym samym miejscu. Warto zadać zatem pytanie, czy znany duchowny i jego kierowca tworzą wspólne gospodarstwo domowe? W innym wypadku powinna spotkać ich kara, za łamanie obowiązujących przepisów. Zwykli obywatele musieliby liczyć się z mandatem w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Abp Marek Jędraszewski to nie jedyny przedstawiciel Kościoła, który lekceważy zasady obowiązujące w pandemii. Ojciec Tadeusz Rydzyk także swobodnie omija obecne restrykcje. W niedzielnym nabożeństwie w toruńskiej świątyni redemptorysty wzięło udział więcej niż 5 wiernych. Jak zdążyli ustalić reporterzy "Super Expressu" w świątyni przebywało wtedy 20 osób. Założyciel Radia Maryja w znanym sobie stylu uciekł od wyjaśnień. O jego wybrykach pisaliśmy tutaj

Przepisy obowiązujące w Polsce zostały szczegółowo objaśnione w wystąpieniu premiera. Za łamanie prawa w czasie pandemii Polaków mogą spotkać surowe kary. Dużo słyszy się o mandatach dla pieszych bez maseczek i rowerzystów. Ciekawe czy władzę i duchowieństwo także czekają mandaty.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >