wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zakaz aborcji nie służy żadnej "obronie życia". Jest pokazem siły i spłatą długu wobec Kościoła (OPINIA)

22 Października 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Upolityczniony Trybunał Konstytucyjny orzekł dziś, że aborcja dokonywana ze względu na nieodwracalne wady płodu, nazywana też mylnie eugeniczną, jest niezgodna z artykułami ustawy zasadniczej. Decyzja ta nie ma nic wspólnego z realną ochroną życia,

Prawica celebruje dziś wielkie święto. Na fasadzie - triumf ochrony życia nad “cywilizacją śmierci”. Może i niektórym, niedoinformowanym partyjnym pariasom czy aktywistom rzeczywiście wydaje się, że cała ich walka służyła zmniejszeniu jakiegoś cierpienia. Nie ma jednak żadnej możliwości, aby wierchuszka kierowała się czymkolwiek innym, niż swoim kapitałem, politycznym, tudzież finansowym.

Podziemia aborcyjnego nie zlikwiduje się ustawą

Zakaz terminacji ciąży, w której rozpoznano nieodwracalne wady płodu, nie zmniejszy liczby dokonywanych aborcji. Wybaczcie dosadność, ale trzeba być skrajnym ignorantem aby uważać, że jest inaczej. Aborcji w Polsce nie przeprowadza się około 1000 rocznie, a 150 razy więcej. Gdyby prawica naprawdę zamartwiała się losem płodów, to podjęłaby działania służące realnemu zminimalizowaniu liczby zabiegów terminacji ciąży - popierając edukację seksualną. Nie będę wspominać o losie żyjących już dzieci, pozostawianych przez tych samych ludzi na pastwę losu.

Tutaj musi chodzić o coś więcej. Pierwsza na myśl przychodzi mi zasłona dymna, za którą rozgrywa się koszmar społeczeństwa, porzuconego przez niekompetentny rząd w dobie pandemii. Drugi w kolejności - dług, jaki obecna koalicja zaciągnęła u polskiego Kościoła katolickiego i jego klakierów.

Kościół nalicza odsetki

Kler w ostatnim czasie naliczył rządowi spore odsetki za, jak najbardziej słuszną inicjatywę walki z futerkowymi barbarzyńcami, bo naprawdę, nie wiem jak inaczej określić ludzi czerpiących zysk z brutalnego mordowania żywych istot. Kościół mówi więc: “sprawdzam”. I jeszcze raz, żeby było jasne - sprawdzian ten nie ma być egzekucją jakiegoś moralnego prawa i ochrony życia. Jest pokazowym machaniem ideologiczną szabelką, od której obrywają najsłabsi.

Bo, jeszcze raz, ja i wiele bliskich mi osób, nie będziemy zmuszone do rodzenia dziecka, którego kilkunastogodzinny żywot stanowić będzie niewyobrażalną katuszę. Tę tragedię przeżywać będą najsłabsi. Żyjący w ubóstwie, bo ta sama prawica nie zapewniła im rozwiązań systemowych. Żyjących w przemocy, bo ta sama prawica chce wyprowadzać konwencję stambulską.

Żadna Kaja Godek nie przyjedzie do nastolatki, karmiącej piersią istotę, której zostało kilka godzin życia. Jest za bardzo zajęta swoją prywatną krucjatą przeciwko kobietom, która może jeszcze żadnemu życiu nie pomogła, ale pozwoliła jej na zebranie kapitału politycznego.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >