Abonament RTV stał się obiektem kontroli. Poczta Polska wymierza niebotyczne kary.. ( zdj. Il. ) ; pxfuel.comŹródło: ( zdj. Il. ) ; pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Zapomnieliście opłacić abonament RTV? Masowe kontrole, nawet 4 tys. zł kary od Poczty Polskiej

Abonament RTV ponownie podlega licznym kontrolom. Poczta Polska wymierza spore kary za nieopłacenie daniny. Ucierpieć mogą nie tylko pracownicy, ale i osoby żyjące z emerytur. Urząd Skarbowy rozpoczyna egzekwowanie daniny. Okazuje się, że największe ściągnięte zadłużenie wynosi aż 4 tys. zł.

Gazeta Pomorska przekazała niepokojące informacje. Ci, którzy nie opłacili jeszcze abonamentu RTV mogą zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami. Poczta Polska wysłała dłużnikom wezwania do zapłaty. Czas na uregulowanie wpłat wynosi nie więcej niż 7 dni. Z relacji medium wynika, że pisma te nie trafią do osób, które wyrejestrowały odbiorniki.  

Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiWszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiCzytaj dalej

Abonament RTV: Poczta Polska oraz Urząd Skarbowy dokonują niepokojących kontroli

Gazeta Pomorska wyjaśnia, że w skład długu wchodzi należność za abonament RTV oraz naliczone odsetki. Niemałe kwoty mogą być ściągane z nadpłaty podatku dochodowego, rachunku bankowego, a poprzez komornika emerytury czy też pensji. Dziennikarze portalu przypominają, że rekordziście zajęto nawet 4 tys. zł. z konta bankowego. 

- Najwyższa jednorazowa kwota zajęcia wynosiła ok. 4 tys. zł, najniższa kilkanaście zł. Wysokość potrąceń uzależniona jest od wysokości świadczeń z uwzględnieniem wolnej od potrąceń kwoty wynagrodzenia i świadczenia emerytalnego na podstawie odrębnych przepisów - deklaruje dla Gazety Pomorskiej, Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policja w dużym, polskim mieście zaczęła kontrole. Mogą złapać każdego, lepiej się przygotować
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

Przypomnijmy, że w samym województwie pomorskim odebrano blisko 1.6 mln zł za nieopłacony abonament RTV. Gazeta Pomorska ostrzega też przed działalnością oszustów. Należy podkreślić, że jedynym organem odpowiedzialnym za wysyłanie wezwań do spłaty długu jest Poczta Polska. Wielu przestępców próbuje podszyć się pod tę instytucję, aby naciągnąć Polaków na niemałe kwoty. Sytuacje te należy niezwłocznie zgłaszać organom ścigania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [Gazeta Pomorska]