Abonament RTV Poczta Polska. (zdj. Il. ) ; Wikimedia/Triskaidekafil
Źródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia/Triskaidekafil
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Lipca 2020

Poczta Polska jest zupełnie bezlitosna w ściąganiu abonamentu RTV. Mężczyzna znalazł w swojej skrzynce oburzający list

Abonament RTV jest pilnie ściągany przez Pocztę Polską. Wezwania do zapłaty otrzymują też osoby bez odbiornika. Redakcja Lublin112.pl ujawniła pismo, które zostało zaadresowane do nieżyjącego mężczyzny. Instytucja nie przedstawiła komentarza w tej sprawie.

Abonament RTV jest w naszym kraju powodem do niejednego sporu. Za czasów Platformy Obywatelskiej krytykowano ściąganie daniny, która obowiązuje każdego posiadacza telewizora i radioodbiornika. Jacek Sasin za rządów PO-PSL wskazywał na Twitterze, że jest to "spuścizna po Donaldzie Tusku". Dziś jednak Poczta Polska ponownie wraca do kierowania wezwań celem spłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Redakcja Lublin112.pl ujawniła pismo skierowane do nieżyjącego mężczyzny, który nie posiadał zarejestrowanego odbiornika. 

Abonament RTV. Poczta Polska rozpoczęła pilne działania

W ostatnich dniach jeden z czytelników Lublin112.pl przekazał redakcji list, który otrzymał od Poczty Polskiej. Okazuje się, że instytucja adresowała go do poprzedniej osoby, która była właścicielem nieruchomości. Mężczyzna wyjaśnił medium, że rzekomy dłużnik nie żyje od kilku lat. Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV zostało przekazane rodzinie zmarłego. Szczególne zdziwienie budzi jednak fakt, że zmarły dłużnik nie posiadał telewizora. 

Lublin112.pl donosi, że Poczta Polska rozpoczyna ściąganie abonamentu RTV w niebywale zażarty sposób. Mężczyzna wyjaśnił redakcji, że odbiornik, który wywołał wezwanie do zapłaty, był własnością rodziców nieżyjącego. Wskazał też, że przez wzgląd na wiek właścicieli telewizora byli oni zwolnieni z opłaty. Poczta Polska, mimo to, miała żądać uregulowania rzekomych zaległości. Medium tłumaczy, że podjęło próbę kontaktu z autorami bulwersującego pisma, jednak ci odmówili komentowania tej sprawy dla prasy. 

Abonament RTV ściągany przez Pocztę Polską od lat budzi niemałe kontrowersje w naszym kraju. Lublin112.pl deklaruje, że w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie przywoływano incydenty związane z wezwaniami do uregulowania długów. Pisma miały być kierowane też do osób zwolnionych z opłacania abonamentu RTV. Podczas ostatniej kampanii prezydenkiej Jacek Sasin, minister aktywów państwowych przekazał, że podejmie działania w celu zaprzestania podobnych praktyk ze strony Poczty Polskiej.

Źródło: [Lublin112.pl]