wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poczta Polska jest zupełnie bezlitosna w ściąganiu abonamentu RTV. Mężczyzna znalazł w swojej skrzynce oburzający list

26 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Abonament RTV jest pilnie ściągany przez Pocztę Polską. Wezwania do zapłaty otrzymują też osoby bez odbiornika. Redakcja Lublin112.pl ujawniła pismo, które zostało zaadresowane do nieżyjącego mężczyzny. Instytucja nie przedstawiła komentarza w tej

Abonament RTV jest w naszym kraju powodem do niejednego sporu. Za czasów Platformy Obywatelskiej krytykowano ściąganie daniny, która obowiązuje każdego posiadacza telewizora i radioodbiornika. Jacek Sasin za rządów PO-PSL wskazywał na Twitterze, że jest to "spuścizna po Donaldzie Tusku". Dziś jednak Poczta Polska ponownie wraca do kierowania wezwań celem spłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Redakcja Lublin112.pl ujawniła pismo skierowane do nieżyjącego mężczyzny, który nie posiadał zarejestrowanego odbiornika. 

Abonament RTV. Poczta Polska rozpoczęła pilne działania

W ostatnich dniach jeden z czytelników Lublin112.pl przekazał redakcji list, który otrzymał od Poczty Polskiej. Okazuje się, że instytucja adresowała go do poprzedniej osoby, która była właścicielem nieruchomości. Mężczyzna wyjaśnił medium, że rzekomy dłużnik nie żyje od kilku lat. Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV zostało przekazane rodzinie zmarłego. Szczególne zdziwienie budzi jednak fakt, że zmarły dłużnik nie posiadał telewizora. 

Lublin112.pl donosi, że Poczta Polska rozpoczyna ściąganie abonamentu RTV w niebywale zażarty sposób. Mężczyzna wyjaśnił redakcji, że odbiornik, który wywołał wezwanie do zapłaty, był własnością rodziców nieżyjącego. Wskazał też, że przez wzgląd na wiek właścicieli telewizora byli oni zwolnieni z opłaty. Poczta Polska, mimo to, miała żądać uregulowania rzekomych zaległości. Medium tłumaczy, że podjęło próbę kontaktu z autorami bulwersującego pisma, jednak ci odmówili komentowania tej sprawy dla prasy. 

Abonament RTV ściągany przez Pocztę Polską od lat budzi niemałe kontrowersje w naszym kraju. Lublin112.pl deklaruje, że w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie przywoływano incydenty związane z wezwaniami do uregulowania długów. Pisma miały być kierowane też do osób zwolnionych z opłacania abonamentu RTV. Podczas ostatniej kampanii prezydenkiej Jacek Sasin, minister aktywów państwowych przekazał, że podejmie działania w celu zaprzestania podobnych praktyk ze strony Poczty Polskiej.

Źródło: [Lublin112.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >