Abonament RTV. BiznesinfoŹródło: Biznesinfo
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Lipca 2020

Nie płaciłeś abonamentu RTV? Masowe kontrole, internauci pokazują zdjęcia

Abonament RTV co jakiś czas powraca do debaty publicznej. Choć, jeśli wierzyć danym przedstawianym przez GUS, 96 proc gospodarstw domowych posiada radioodbiornik, lub telewizor, niewielki odsetek z nich uiszcza daninę. Pozostałe osoby do tej pory mogły czuć się bezkarne przez sporadyczne kontrole ze strony Poczty Polskiej. Wiele wskazuje na to, że w ostatnim czasie stały się one jednak regularniejsze.

Wbrew powszechnemu odczuciu o pobłażliwej postawie Poczty Polskiej wobec dłużników, między styczniem a sierpniem 2019 roku, zdążyła ukarać już 10 tys. osób, migających się od płacenia abonamentu. Zapłaciły one niemałą kwotę, bo wynoszącą aż 30-krotność miesięcznej wartości daniny, czyli 681 zł.

PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekrętPKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekrętCzytaj dalej

Abonament RTV nadal ściągany przez Pocztę Polską

O wzmożonych kontrolach Poczty Polskiej głośno jest od kilku miesięcy. Najpierw spory wokół abonamentu RTV rozgorzały po przegłosowaniu ustawy, zakładającej wysoką rekompensatę dla mediów publicznych, za zwolnienia z płatności. Następnie temat powrócił do debaty za sprawą Jacka Sasina. Minister Aktywów Państwowych poinformował o wysłaniu do Poczty Polskiej prośby o "zamrożenie" kontroli. 

Prowadzący Prowadzący "Dzień Dobry TVN" padł ofiarą oszustów, bardzo przykre. O wszystkim opowiedział, ostrzega innychCzytaj dalej

 - Uprzejmie informujemy, że nie został zniesiony obowiązek płacenia abonamentu RTV. W dalszym ciągu obowiązuje ustawa o opłatach abonamentowych z 2005 r. w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji - brzmiała odpowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na deklarację Sasina. Organ wyraźnie wskazał, że poza szeroką grupą zwolnionych z abonamentu, pozostałe osoby posiadające radioodbiorniki i telewizory, muszą go uiszczać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy mówiące, że po oświadczeniu ministra i w związku z wysoką kwotą transferu z budżetu państwa na rzecz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, kontrole Poczty Polskiej będą częstsze. Dowodem na ten stan rzeczy może być sytuacja mamy jednego z użytkowników portalu Wykop.pl. Zamieścił on wezwanie, jakie znalazł w skrzynce swojej emerytowanej matki. Poczta Polska wezwała ją do uiszczenia zaległej opłaty w wysokości aż 1483,80 zł! Internauta ironicznie pyta, czy znalezisko jest obiecaną 14. emeryturą.

 - Tak, wiem rachunki płacić trzeba, ale zastanawia mnie czasowa zbieżność "upomnienia" z wygranymi wyborami, oraz fakt że poczta otrzymała od ministerstwa dane wszystkich obywateli. Coś mi się wydaję że to nie będzie odosobniony przypadek - komentuje sprawę użytkownik portalu.

Abonament RTV nadal ściągany przez Pocztę Polską

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Natura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicą

Źródło: WP / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!