wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie płaciłeś abonamentu RTV? Masowe kontrole, internauci pokazują zdjęcia

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Abonament RTV co jakiś czas powraca do debaty publicznej. Choć, jeśli wierzyć danym przedstawianym przez GUS, 96 proc gospodarstw domowych posiada radioodbiornik, lub telewizor, niewielki odsetek z nich uiszcza daninę. Pozostałe osoby do tej pory mogły cz

Wbrew powszechnemu odczuciu o pobłażliwej postawie Poczty Polskiej wobec dłużników, między styczniem a sierpniem 2019 roku, zdążyła ukarać już 10 tys. osób, migających się od płacenia abonamentu. Zapłaciły one niemałą kwotę, bo wynoszącą aż 30-krotność miesięcznej wartości daniny, czyli 681 zł.

Abonament RTV nadal ściągany przez Pocztę Polską

O wzmożonych kontrolach Poczty Polskiej głośno jest od kilku miesięcy. Najpierw spory wokół abonamentu RTV rozgorzały po przegłosowaniu ustawy, zakładającej wysoką rekompensatę dla mediów publicznych, za zwolnienia z płatności. Następnie temat powrócił do debaty za sprawą Jacka Sasina. Minister Aktywów Państwowych poinformował o wysłaniu do Poczty Polskiej prośby o "zamrożenie" kontroli. 

 - Uprzejmie informujemy, że nie został zniesiony obowiązek płacenia abonamentu RTV. W dalszym ciągu obowiązuje ustawa o opłatach abonamentowych z 2005 r. w celu umożliwienia realizacji misji publicznej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji - brzmiała odpowiedź Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na deklarację Sasina. Organ wyraźnie wskazał, że poza szeroką grupą zwolnionych z abonamentu, pozostałe osoby posiadające radioodbiorniki i telewizory, muszą go uiszczać.

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy mówiące, że po oświadczeniu ministra i w związku z wysoką kwotą transferu z budżetu państwa na rzecz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, kontrole Poczty Polskiej będą częstsze. Dowodem na ten stan rzeczy może być sytuacja mamy jednego z użytkowników portalu Wykop.pl. Zamieścił on wezwanie, jakie znalazł w skrzynce swojej emerytowanej matki. Poczta Polska wezwała ją do uiszczenia zaległej opłaty w wysokości aż 1483,80 zł! Internauta ironicznie pyta, czy znalezisko jest obiecaną 14. emeryturą.

 - Tak, wiem rachunki płacić trzeba, ale zastanawia mnie czasowa zbieżność "upomnienia" z wygranymi wyborami, oraz fakt że poczta otrzymała od ministerstwa dane wszystkich obywateli. Coś mi się wydaję że to nie będzie odosobniony przypadek - komentuje sprawę użytkownik portalu.

Źródło: WP / Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixabay/pasja1000

Polska

Ruszyła rejestracja na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak się zapisać?

Czytaj więcej >

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >