Abonament RTV. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 20 Czerwca 2020

Poczta Polska ściąga abonament RTV. Egzekucją straszy nawet tych, którzy nie mają telewizora

Abonament RTV jest ściągany przez Pocztę Polską na podstawie listy zarejestrowanych odbiorników. Dotychczas wystarczyło wyrejestrowanie odbiornika aby uniknąć opłaty abonamentowej. Gazeta Wyborcza alarmuje jednak, że poczta może naliczać ją nawet gdy w domu nie ma już telewizora.

Obecnie abonament rtv wynosi 7 zł miesięcznie za radio oraz 22,70 zł miesięcznie za telewizor. Za uchylanie się przed obowiązkiem zapłaty grozi kara w wysokości 30-krotności miesięcznego abonamentu. Oznacza to 681 zł w przypadku telewizora i 210 zł za radio.

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Abonament RTV - poczta ściąga należności

Każdy, kto pozbywa się z domu telewizora, ma prawo wyrejestrować swój odbiornik z bazy danych Poczty Polskiej. Dotychczas wystarczyło zrobić to, by uniknąć kary. Jak się jednak okazuje, Poczta zdecydowała się na kontrole "na ślepo". Kontroler wchodząc do mieszkania, nie ma bowiem możliwości sprawdzenia, czy rzeczywiście w domu jest telewizor lub radio, czy nie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uwaga, można zapłacić astronomiczne kary. Mieszkańcy Śląska już tego doświadczyli, dotyczy każdego
2. Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze

Dlatego poczta, obchodzi problem, naliczając opłaty bez sprawdzania, czy odbiornik faktycznie znajduje się w mieszkaniu. Liczy w ten sposób, że w masie trafi na nierzetelnych abonentów i ściągnie należność.

Osobami uprawnionymi do zwolnienia od opłat abonamentowych są m.in.: osoby, które ukończyły 75 rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi, a także osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia. Zwolnienie można zdobyć również wnioskując o nie do KRRiT, w związku z trudną sytuacją życiową. W ubiegłym roku KRRiT rozpatrzyła 60 tys. tego typu spraw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 219 tys. Polaków wciąż czeka na odszkodowanie. Jeśli jesteś w tej grupie, nie mamy dla ciebie dobrej wieści
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka

Źródło: Gazeta Wyborcza