wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kontrole trwają i mogą spotkać każdego. Abonament RTV właśnie został podwyższony

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Abonament RTV będzie surowo ściągany. Wraz z końcem kampanii wyborczej skończyła się również taryfa ulgowa, którą zapowiedział minister Jacek Sasin. Egzekwowaniem opłaty zajmuje się Poczta Polska.

Informacje o podwyżce abonamentu RTV pojawiały się od jakiegoś czasu. Kampania prezydencka wstrzymywała jednak rządzących w podejmowaniu tego kroku w obawie przed spadkiem wyników Andrzeja Dudy. Wraz z końcem kampanii temat został odmrożony. Miesięczna opłata abonamentowa wzrośnie więc o 1 zł 80 gr. miesięcznie.

Abonament RTV - kolejna podwyżka

Wzrośnie zarówno opłata za radio jak i za telewizję. Miesięczna opłata za samo radio wzrośnie o 50 groszy, z 7 do 7,50 zł. Miesięczna opłata za telewizor wyniesie z kolei 17 zł. oznacza to wzrost o 1 zł 30 gr. Łącznie za telewizor oraz radio zapłacimy więc 24,50. Co istotne, w przyszłym roku rząd zamierza utrzymać zniżki dla wszystkich, którzy zdecydują o zapłaceniu z góry za cały rok abonamentu RTV. Rabat ten wynisie 10%. Oznacza to, że w przypadku zapłacenia z góry musimy liczyć się z wydatkiem 264 zł 40 gr.

To pierwsza podwyżka abonamentu RTV odkąd do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość. Poprzednia podwyżka, w 2015 roku wyniosła 50 groszy za radio oraz 1 zł 20 gr. za telewizor. 

Abonament RTV musi opłacać każdy kto ma w swoim domu radio lub telewizor. Nie ma znaczenia czy się z niego korzysta oraz jakie kanały ogląda lub słucha. Wszystkie opłaty abonamentowe muszą trafić na rachunek zawierający indywidualny numer klienta najpóźniej do 25 dnia okresu rozliczeniowego. Opłaty można wnosić wszystkich placówkach pocztowych lub na stronie internetowej Poczty Polskiej

Poczta Polska zajmuje się również egzekucją nieopłaconych abonamentów. Tuż przed wyborami pojawiła się informacja, że kontrole zaczęły pojawiać się coraz częściej. Interweniował wtedy minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach. Obecnie - biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności - poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie - poinformował wtedy Jacek Sasin na Twitterze, nawiązując do słów Donalda Tuska z 2008 roku, w których wezwał Polaków do niepłacenia abonamentu.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >