Urząd Skarbowy rozpoczął ściąganie należności. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Czerwca 2020

Skarbówka ruszyła ze ściąganiem należności. Zaniepokojeni emeryci alarmują o znikaniu pieniędzy z ich kont

Abonament RTV przez wielu wciąż nie jest płacony. Urząd Skarbowy rozpoczął ściąganie długów. Seniorzy tracą emerytury w porażającym tempie. Wszystko wydarzyło się pod koniec maja, gdy zaczęto zajmować konta najstarszych. Gazeta Wyborcza postanowiła przedstawić sytuację dłużników.

W ostatnich dniach Gazeta Wyborcza opublikowała niepokojący materiał. Dotyczy on abonamentu RTV. Dziennikarze wskazują, że choć nieopłacenie go nie jest w Polsce karalne, to urzędnicy już zaczynają przejmować środki seniorów. Informują, że do redakcji medium zgłosiły się zaniepokojone osoby, wobec których zaczęto ściągać należności. Przejęcie konta bankowego jest jednym z najostrzejszych środków, stosowanych przez Urząd Skarbowy. Fakt, że został wykorzystany wobec najstarszych, szczególnie zbulwersował opinię publiczną.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

Abonament RTV przykuł uwagę Urzędu Skarbowego. Urzędnicy podjęli stanowcze kroki wobec dłużników

30 maja do redakcji Gazety Wyborczej zgłosiła się 67-letnia kobieta. Przekazała prasie zaskakujące informacje. Z niepokojących doniesień wynika, że z 2500 złotych emerytury otrzyma zaledwie 700 złotych. Informuje gazetę, że telewizora nie posiada od pięciu lat. Został on również wyrejestrowany. Wciąż jednak jest ścigana przez skarbówkę za niespłacony abonament RTV. Historia seniorki wywołała lawinę reakcji ze strony osób, które zmagają się z podobnymi problemami. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. UE ma pomysł na nowy podatek. Liczy na 10 mld euro wpływów

Urząd Skarbowy ściga również inne osoby. Gazeta Wyborcza przedstawiła też historię 70-letniego mężczyzny. Abonamentu RTV nie płacił od 2008 roku. W związku z tym otrzymał komunikat o długu w wysokości 1723 złotych. Starsze małżeństwo, które również opowiedziało o dręczących ich problemach, wskazało, że już dawno wyrejestrowali swój odbiornik. Teraz, ich emerytura została uszczuplona o 1544 złote. Warto podkreślić, że nie spłacali abonamentu RTV, ponieważ nie było takiego obowiązku. Obecnie będą musieli zmagać się z poważnymi problemami finansowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Kilkaset budynków bez ciepłej wody. Mieszkańcy nie mogą się umyć, do kiedy to potrwa?
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Wymiana masek co trzy godziny, rękawiczki i inne nowe ograniczenia podczas lotów pewną linią lotniczą

Źródło: [Gazeta Wyborcza]