500 plus. Sprawdzamy, do kiedy należy złożyć wniosek na kolejny rok.. (zdj. il.) flickr.com/Narodowy Bank PolskiŹródło: (zdj. il.) flickr.com/Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Czerwca 2020

Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze

500 plus to bodaj najważniejsza obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości i zdaniem wielu główna przyczyna sukcesu partii rządzącej. Osoby pobierające świadczenie, które złożyły wniosek w roku ubiegłym, mają zapewnioną wypłatę środków do końca maja 2021 r., przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Sprawdzamy, w jaki sposób wniosek złożyć mogą obywatele niepobierający dodatku.

Jak przypomina portal rmf24.pl, dotychczasowym terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków przyznanie o świadczenia wychowawczego, był 1 lipca. Ten rok będzie jednak wyjątkowy w tej kwestii. Resort rodziny zwraca uwagę, że rodzice chcący skorzystać z programu "Rodzina 500 plus" nie muszą składać wniosków na nowy okres świadczeniowy od lipca.

Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoSkandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

500 plus. Do kiedy należy złożyć wniosek?

– W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – przypomina, cytowana przez RMF FM, szef resortu Marlena Maciąg. Inaczej, rzecz jasna, wygląda jednak kwestia rodziców, którzy do tej pory nie pobierali wprowadzonego dodatku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety

Opiekunowie dzieci, których niedawno przyszły na świat, mogą przystąpić do "500 plus", składając odpowiedni wniosek w internecie, m.in. korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej bądź portalu Emp@tia.

Z przekazanych przez resort rodziny informacji wynika, że wraz z przyszłym rokiem obowiązywać będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. By uzyskać świadczenie od maja 2021 roku konieczne będzie złożenie wniosku przez internet (od 1 lutego 2021 r.) bądź metodą tradycyjną (od 1 kwietnia 2021 r.).

– Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – zapewniła minister Maląg, cytowana przez rmf24.pl. Przypomnijmy, że na ten moment świadczenie 500 plus przysługuje rodzicom wszystkich dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, niezależnie od dochodu, jaki osiąga rodzina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: rmf24.pl