wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze

25 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

500 plus to bodaj najważniejsza obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości i zdaniem wielu główna przyczyna sukcesu partii rządzącej. Osoby pobierające świadczenie, które złożyły wniosek w roku ubiegłym, mają zapewnioną wypłatę środkó

Jak przypomina portal rmf24.pl, dotychczasowym terminem, w którym rozpoczynał się nabór wniosków przyznanie o świadczenia wychowawczego, był 1 lipca. Ten rok będzie jednak wyjątkowy w tej kwestii. Resort rodziny zwraca uwagę, że rodzice chcący skorzystać z programu "Rodzina 500 plus" nie muszą składać wniosków na nowy okres świadczeniowy od lipca.

500 plus. Do kiedy należy złożyć wniosek?

– W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – przypomina, cytowana przez RMF FM, szef resortu Marlena Maciąg. Inaczej, rzecz jasna, wygląda jednak kwestia rodziców, którzy do tej pory nie pobierali wprowadzonego dodatku.

Opiekunowie dzieci, których niedawno przyszły na świat, mogą przystąpić do "500 plus", składając odpowiedni wniosek w internecie, m.in. korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej bądź portalu Emp@tia.

Z przekazanych przez resort rodziny informacji wynika, że wraz z przyszłym rokiem obowiązywać będzie docelowy roczny okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. By uzyskać świadczenie od maja 2021 roku konieczne będzie złożenie wniosku przez internet (od 1 lutego 2021 r.) bądź metodą tradycyjną (od 1 kwietnia 2021 r.).

– Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – zapewniła minister Maląg, cytowana przez rmf24.pl. Przypomnijmy, że na ten moment świadczenie 500 plus przysługuje rodzicom wszystkich dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia, niezależnie od dochodu, jaki osiąga rodzina.

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >