500 plus i bon turystyczny wykorzystamy za pomocą SMS-a. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Czerwca 2020

Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje

500 plus i bon turystyczny to dodatki, które otrzymają polskie rodziny. Najnowszy projekt trafił już do komisji sejmowej i zakłada kolejne zmiany. Z comiesięcznego wsparcia będziemy mogli skorzystać w zupełnie inny sposób. Wszystko za pośrednictwem jednego SMS-a. Przełomowa inicjatywa już niedługo zaskoczy wielu.

Ostatnie obrady parlamentu umożliwiają rządzącym procedowanie kolejnych ustaw. W obliczu pandemii koronawirusa Prawo i Sprawiedliwość chce wesprzeć Polaków oraz branżę turystyczną. Poszerzanie oferty socjalnej ma pomóc tym, którzy zostali dotknięci przez kryzys epidemiologiczny. Ostatnia inicjatywa Zjednoczonej Prawicy sprawi, że w nadchodzące wakacje możemy otrzymać znacznie więcej niż 500 plus. Zaskakującym okazuje się fakt, że wprowadzany bon turystyczny nie będzie kwotą wręczaną do ręki. Jak więc skorzystać z pieniędzy, które niedługo zasilą portfele rodzin?

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

500 plus i bon turystyczny już niedługo trafią na konta rodzin. Co się zmieni?

Z relacji Radia Zet wiemy, że do skorzystania z pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, niezbędne będzie aktywowanie bonu turystycznego. Kod, który to umożliwi, będzie wysyłany na maila lub wskazany numer telefonu. Dodatkowe świadzczenie uzyskają osoby, które są beneficjentami programu 500 plus. Zastrzyk gotówki zostanie przekazany za pomocą systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

"System teleinformatyczny ma tę niezaprzeczalną przewagę nad papierowym systemem dystrybucji bonów, że nie wymaga kosztownego i czasochłonnego druku bonów, zabezpieczenia ich podczas przechowywania i dystrybucji, fizycznego zliczania i dokonywania rozliczeń" - czytamy w uzasadnieniu ustawy.   

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Straszny wypadek w polskim kurorcie. Doszło do tragedii

500 plus i bon turystyczny już w najbliższej przyszłości mogą uratować losy tegorocznych urlopowiczów. Specjalną opieką zostaną otoczone też rodziny wychowujące osoby z niepełnosprawnościami. Dla tych beneficjentów państwo chce przekazać aż dwa razy więcej pieniędzy. Po aktywowaniu bonu będą oni mogli korzystać nie z 500 a z 1000 złotych. Wciąż jednak problemem pozostaje drożyzna, z która wielu z nas zmaga się między innymi nad polskim morzem. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary

Źródło: [Radio Zet]