wtv.pl > Polityka > Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:36

Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje

wtv
WTV.pl

Ostatnie obrady parlamentu umożliwiają rządzącym procedowanie kolejnych ustaw. W obliczu pandemii koronawirusa Prawo i Sprawiedliwość chce wesprzeć Polaków oraz branżę turystyczną. Poszerzanie oferty socjalnej ma pomóc tym, którzy zostali dotknięci przez kryzys epidemiologiczny. Ostatnia inicjatywa Zjednoczonej Prawicy sprawi, że w nadchodzące wakacje możemy otrzymać znacznie więcej niż 500 plus. Zaskakującym okazuje się fakt, że wprowadzany bon turystyczny nie będzie kwotą wręczaną do ręki. Jak więc skorzystać z pieniędzy, które niedługo zasilą portfele rodzin?

500 plus i bon turystyczny już niedługo trafią na konta rodzin. Co się zmieni?

Z relacji Radia Zet wiemy, że do skorzystania z pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, niezbędne będzie aktywowanie bonu turystycznego. Kod, który to umożliwi, będzie wysyłany na maila lub wskazany numer telefonu. Dodatkowe świadzczenie uzyskają osoby, które są beneficjentami programu 500 plus. Zastrzyk gotówki zostanie przekazany za pomocą systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

"System teleinformatyczny ma tę niezaprzeczalną przewagę nad papierowym systemem dystrybucji bonów, że nie wymaga kosztownego i czasochłonnego druku bonów, zabezpieczenia ich podczas przechowywania i dystrybucji, fizycznego zliczania i dokonywania rozliczeń" - czytamy w uzasadnieniu ustawy.   

500 plus i bon turystyczny już w najbliższej przyszłości mogą uratować losy tegorocznych urlopowiczów. Specjalną opieką zostaną otoczone też rodziny wychowujące osoby z niepełnosprawnościami. Dla tych beneficjentów państwo chce przekazać aż dwa razy więcej pieniędzy. Po aktywowaniu bonu będą oni mogli korzystać nie z 500 a z 1000 złotych. Wciąż jednak problemem pozostaje drożyzna, z która wielu z nas zmaga się między innymi nad polskim morzem. 

Źródło: [Radio Zet]

Tagi: 500 plus Sejm
Powiązane