300 plus wystartuje również w tym roku. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Czerwca 2020

Możesz dostać 300 zł na dziecko, jeśli spełnisz kilka prostych warunków. Padła oficjalna data

300 plus stanowi kolejną propozycję rządu Mateusza Morawieckiego. Świadczenie ma objąć rodziny, które będą posyłać swoje pociechy do szkół. Wiemy już, od kiedy będzie można ubiegać się o dofinansowania. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało oficjalny komunikat.

Prawo i Sprawiedliwość od pięciu lat pracuje nad poszerzaniem oferty socjalnej dla Polek i Polaków. Stopniowo przekazuje na rzecz potrzebujących coraz więcej środków. Resort rodziny podjął decyzję o kontynuowaniu programu Dobry Start. Jego celem jest wyrównanie nierówności społecznych tak, aby każde dziecko mogło spokojnie rozpocząć swoją edukację. Wnioski o pieniądze na tak zwane wyprawki do szkół będzie można złożyć już od przyszłego miesiąca. Jest to najważniejszy warunek przyznania środków, o którym trzeba pamiętać.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

300 plus ponownie zasili konta rodziców

Od pierwszego lipca będziemy mogli ubiegać się o przyznanie kolejnego świadczenia socjalnego. Prorodzinna inicjatywa stanowi jednorazową pomoc. Zdaniem Marleny Maląg, kierującej resortem rodziny, jest to długofalowe działanie, które ma poprawić sytuację finansową najuboższych. Przypomnijmy, że przysługuje ono wszystkim uczniom od lat 7 do lat 20. Osoby zmagające się z niepełnosprawnością na program 300 plus mogą liczyć do ukończenia 24. roku życia. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. UE ma pomysł na nowy podatek. Liczy na 10 mld euro wpływów

300 plus jest projektem, którym objęto miliony dzieci. W zeszłym roku z zasiłku skorzystało aż 4,5 mln młodzieży. Od momentu wprowadzenia programu przeznaczono na niego łącznie 2,67 mld złotych. W bieżącym roku kwota ma wynosić aż 1,42 mld. Przypomnijmy, że inicjatywa ta nie obejmuje studentów ani dzieci uczęszczających do żłobków lub przedszkoli. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skarbówka zajmuje konta emerytów za zaległy abonament RTV. Tysiące z nich pozostają bez środków do życia
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie

Źródło: [Radio Zet]