Prokuratorzy otrzymali od Zbigniewa Ziobro specjalne polecenie. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 26 Października 2020

Zbigniew Ziobro wydał specjalne polecenie prokuratorom, w związku ze strajkami. Robi się bardzo niepokojąco

Przełożony prokuratorów Zbigniew Ziobro wydał im specjalne polecenie, o czym z dumą poinformował na swoich kanałach informacyjnych. Komunikat ten wydaje się jednak w swoim wydźwięku wyjątkowo niepokojący. Czy uczestnicy protestów mają powody do obaw?

Komunikat wystosowany przez Zbigniewa Ziobrę rzuca cień na zapewnienia o niezawisłości wymiaru sprawiedliwości. Prokurator generalny oświadczył, że podlegli mu pracownicy otrzymali od niego oficjalne polecenie.

Nieoficjalnie: Nieoficjalnie: "Piątka dla zwierząt" była zasłoną dymną i mydleniem oczu? Okazuje się, że leży w "sejmowej zamrażarce", brak słówCzytaj dalej

Zbigniew Ziobro zamieścił niepokojący wpis, prokuratorzy mają objąć nadzorem niektóre ze spraw

Ostatnimi czasy Zbigniew Ziobro pojawiał się w mediach za sprawą konfliktu jego partii Solidarnej Polski z Prawem i Sprawiedliwością. Kryzys na prawicy przyćmiony został przez ostatni polityczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w przypadku wykrycia poważnych wad płodu. Polki i Polacy masowo wyszli na ulicę, wyrażając swoje oburzenie w zabieraniu praw człowieka kobietom. Zbigniew Ziobro postanowił objąć sprawy protestujących specjalnym nadzorem, wydał w tej sprawie krótki komunikat.

W niedzielę w ramach Strajku Kobiet doszło do akcji "Słowo na niedzielę", gdzie obywatele pojawiali się pod świątyniami, pokazując swoje niezadowolenie z łączenia ideologii religijnej z polskim prawodawstwem. Przez cały dzień napływały świadectwa, że część osób uważających się za obrońców wiary w sposób agresywny reagowała na protesty. Pisaliśmy między innymi o zrzuceniu kilku osób ze schodów warszawskiego kościoła św. Krzyża oraz wrogiemu wypychaniu reportera Onetu, który próbował jedynie wykonywać swoje dziennikarskie obowiązki.

Oficjalny producent Muminków odpowiedział Kai Godek, że nie życzy sobie wykorzystywania do gry politycznej. Komentarz chwilę później usuniętoOficjalny producent Muminków odpowiedział Kai Godek, że nie życzy sobie wykorzystywania do gry politycznej. Komentarz chwilę później usuniętoCzytaj dalej

Zbigniew Ziobro postanowił jasno wypowiedzieć się w kwestii tego, co uważa na temat przeprowadzonych akcji. Nie przebierał w słowach i oświadczył, że jako prokurator generalny skorzysta ze swojej władzy i wydał zawodowe polecenie podległym mu pracownikom prokuratury.

Zbigniew Ziobro o protestach: "bezprecedensowa eskalacja zachowań przestępczych"

Na Twitterze lidera Solidarnej Polski pojawił się niepokojący wpis. Zbigniew Ziobro wprost mówi, że sprawy osób protestujących trafiające do prokuratury otrzymają specjalne zainteresowanie organów ścigania. Czy znaczy to, że niezależność prokuratorska może zostać zakwestionowana?

- W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań - rozpoczyna swoją wypowiedź Zbigniew Ziobro.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Podjedziesz pod dystrybutor na stacji benzynowej i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Tutaj na uwagę zasługuje fakt, że walczenie o swoje podstawowe prawa to "zachowania przestępcze", jednak narzucanie religijnych przekonań obywatelom to jak najbardziej cenione przez lidera Solidarnej Polski działania. Potwierdza się tutaj pogląd, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, gdyż jeśli jakakolwiek inna religijna próbowałaby przepchnąć swoje doktryny w przepisach prawa, polscy katolicy uznaliby to pewnie za jawny zamach religijny.

Mocne słowa prokuratora generalnego. Protestujący nie mogą liczyć na równe traktowanie ich spraw?

- Każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw - publikuje w drugiej części swojej wypowiedzi na Twitterze Zbigniew Ziobro. Deklaracja ta wydaje się wyjątkowo niebezpieczna, dla i tak podważanie niezależności politycznej polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Od czasu ogłoszenia wyroku TK na ulicach polskich miast codziennie pojawiają się prawdziwe tłumy oburzonych obywateli. Od środy, zgodnie z dziś opublikowanym rozporządzeniem Mateusza Morawieckiego, oprócz policji porządku pilnować ma wojsko. Nastroje społeczne są wyjątkowo niespokojne.

Zbigniew Ziobro

Źródło: Twitter.com/ZiobroPL

Źródło: Twitter.com

Właśnie sprawdza się najgorszy możliwy scenariusz dla wszystkich kobiet. Wyrok TK ws. aborcji jest już gotowy do publikacjiWłaśnie sprawdza się najgorszy możliwy scenariusz dla wszystkich kobiet. Wyrok TK ws. aborcji jest już gotowy do publikacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające słowa, WHO nie ma wątpliwości. "Mamy obecnie dwie szalejące pandemie"
  2. Bill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 roku
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Najprostsze i najpyszniejsze na świecie pierogi bez lepienia przygotujesz w kilka minut. Kapitalna receptura