wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

1400 zł dla Polek i Polaków za darmo. Komu przysługuje zasiłek solidarnościowy i jak się o niego starać? Wyjaśniamy

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zasiłek solidarnościowy zaproponowany przez Andrzeja Dudę został pozytywnie odebrany przez parlamentarzystów. Projekt prezydencki w wyniku ostatnich obrad został przegłosowany i trafił na biurko głowy państwa. Dzięki jednemu podpisowi wiele Polek i

Kryzys gospodarczy i epidemiologiczny w Polsce odcisnął swoje piętno na Polkach i Polakach. W wyniku restrykcyjnych zasad reżimu sanitarnego wiele przedsiębiorstw musiało ogłosić swoją upadłość. Ci, którzy prowadzą własne działalności gospodarcze deklarowali, że pomoc płynąca z tarczy antykryzysowej jest jedynie pozorna. Zamknięcie firm doprowadziło do fali zwolnień. Rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił poszerzyć ofertę socjalną tak, aby zapewnić godne życie osobom, które ucierpiały na pandemii koronawirusa.

Zasiłek solidarnościowy. Andrzej Duda podpisał projekt ustawy

500 plus, postojowe, opiekuńcze czy też zasiłek solidarnościowy to jedynie część z prosocjalnych inicjatyw Zjednoczonej Prawicy. Dzięki ostatniej ustawie, złożonej przez prezydenta Andrzeja Dudę wielu Polaków otrzyma dodatkowe 1400 złotych zapomogi. Przypomnijmy, że marszałek Senatu, Tomasz Grodzki proponował podniesienie dodatku do 1500 złotych. Pomysł ten nie spotkał się jednak z poparciem obozu władzy. Jak ubiegać się o kolejne wsparcie finansowe?

Zasiłek solidarnościowy będący inicjatywą Andrzeja Dudy będzie przyznawany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Portal Money.pl poinformował, że wniosek do ZUS-u należy złożyć najpóźniej do 31 sierpnia. Medium wskazuje, że pismo powinno zostać złożone w formie elektronicznej. Teleinformatyczny system umożliwia zgłoszenie się po wsparcie za pomocą profilu informacyjnego. Projekt ten będzie przysługiwał tym, którzy płacili składki przez 60 dni w roku. Warto podkreślić, że nie jest on jednak opodatkowany. Wirtualna Polska dodaje, że dodatek nie będzie przekazany osobom znajdującym się na samozatrudnieniu bądź umowach zlecenia.

Źródło: [Wirtualna Polska/Money.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >