Zasiłek solidarnościowy podpisany przez Andrzeja Dude. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Czerwca 2020

Duda właśnie podpisał długo wyczekiwaną ustawę. Wprowadzono jednak duże zmiany w zasiłku solidarnościowym

Zasiłek solidarnościowy po długich pracach parlamentu wreszcie trafił na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Podpisany projekt został jednak znacznie zmieniony. Nie każdemu spodoba się obecny kształt kolejnego świadczenia socjalnego. Jakie poprawki zostały naniesione na sztandarowy projekt Prawa i Sprawiedliwości?

Pandemia koronawirusa wymusiła na rządzie Mateusza Morawieckiego nagłe i radykalne zmiany. Rygorystyczne zasady reżimu sanitarnego odcisnęły swoje piętno na wielu Polakach. Obowiązek noszenia maseczek czy utrzymywania społecznego dystansu to jedynie namiastka z nałożonych przez Zjednoczoną Prawice nakazów. Niezbędne było też zamrożenie naszej gospodarki. Nawet rozwiązania zawarte w tarczy antykryzysowej nie były w stanie uchronić części firm przed upadkiem. 

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Zasiłek solidarnościowy został podpisany przez Andrzeja Dudę

Bankructwa przedsiębiorstw doprowadziły do znacznego wzrostu bezrobocia. Wielu pracowników i pracownic w ciągu chwili zostali bez zatrudnienia. Poszły za tym poważe kryzysy finansowe w polskich domach. Prawo i Sprawiedliwość nieustannie poszerza ofertę socjalną tak, aby uchronić obywateli przez brakiem pieniędzy na życie. Zasiłek solidarnościowy, opiekuńczy czy postojowe to zaledwie część z inicjatyw rządu Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Sam prezydent wskazuje, że w ciągu jednego dnia z budżetu państwa wychodzi około miliarda złotych na pomoc dla potrzebujących. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Straszny wypadek w polskim kurorcie. Doszło do tragedii

Zasiłek solidarnościowy jest jednym z najważniejszych pomysłów Zjednoczonej Prawicy. Zgłoszony został przez samego prezydenta Polski. Przegłosowany przez parlament projekt w końcu dotarł na biurko głowy państwa. Od razu został też przez niego podpisany. Ustawa jednak została znacznie zmieniona. Świadczenie to będzie przyznawane od 1 czerwca do 31 sierpnia. Będzie ono wynosić 1400 złotych. Trafi do osób, które od 15 marca zaczęły tracić swoją pracę. Sejm jednak nie zgodził się na podniesienie zasiłku o kolejne 100 złotych. Pomysł ten przedstawił marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. Przyjęto jednak inne ważne zmiany. Warto podkreślić, że cudzoziemiec pobierający zasiłek dla bezrobotnych będzie otrzymywał dodatek solidarnościowy w wysokości różnicy między tym dodatkiem a zasiłkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary