wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Duda właśnie podpisał długo wyczekiwaną ustawę. Wprowadzono jednak duże zmiany w zasiłku solidarnościowym

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Zasiłek solidarnościowy po długich pracach parlamentu wreszcie trafił na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Podpisany projekt został jednak znacznie zmieniony. Nie każdemu spodoba się obecny kształt kolejnego świadczenia socjalnego. Jakie poprawki zostały n

Pandemia koronawirusa wymusiła na rządzie Mateusza Morawieckiego nagłe i radykalne zmiany. Rygorystyczne zasady reżimu sanitarnego odcisnęły swoje piętno na wielu Polakach. Obowiązek noszenia maseczek czy utrzymywania społecznego dystansu to jedynie namiastka z nałożonych przez Zjednoczoną Prawice nakazów. Niezbędne było też zamrożenie naszej gospodarki. Nawet rozwiązania zawarte w tarczy antykryzysowej nie były w stanie uchronić części firm przed upadkiem. 

Zasiłek solidarnościowy został podpisany przez Andrzeja Dudę

Bankructwa przedsiębiorstw doprowadziły do znacznego wzrostu bezrobocia. Wielu pracowników i pracownic w ciągu chwili zostali bez zatrudnienia. Poszły za tym poważe kryzysy finansowe w polskich domach. Prawo i Sprawiedliwość nieustannie poszerza ofertę socjalną tak, aby uchronić obywateli przez brakiem pieniędzy na życie. Zasiłek solidarnościowy, opiekuńczy czy postojowe to zaledwie część z inicjatyw rządu Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Sam prezydent wskazuje, że w ciągu jednego dnia z budżetu państwa wychodzi około miliarda złotych na pomoc dla potrzebujących. 

Zasiłek solidarnościowy jest jednym z najważniejszych pomysłów Zjednoczonej Prawicy. Zgłoszony został przez samego prezydenta Polski. Przegłosowany przez parlament projekt w końcu dotarł na biurko głowy państwa. Od razu został też przez niego podpisany. Ustawa jednak została znacznie zmieniona. Świadczenie to będzie przyznawane od 1 czerwca do 31 sierpnia. Będzie ono wynosić 1400 złotych. Trafi do osób, które od 15 marca zaczęły tracić swoją pracę. Sejm jednak nie zgodził się na podniesienie zasiłku o kolejne 100 złotych. Pomysł ten przedstawił marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. Przyjęto jednak inne ważne zmiany. Warto podkreślić, że cudzoziemiec pobierający zasiłek dla bezrobotnych będzie otrzymywał dodatek solidarnościowy w wysokości różnicy między tym dodatkiem a zasiłkiem.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >