wtv.pl

Materiał zewnętrzny

Zasady Przyjaznej Architektury ― przeczytaj przed wyborem mieszkania

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Na co zwrócić uwagę? Na te i mnóstwo innych pytań można odpowiedzieć, stosując się do zasad koncepcji Przyjaznej Architektury.Przedstawiamy krótki digest ― czym jest przyjazna architektura i dlaczego jest tak pomocna w znalezieniu wymarzonego mieszkania ― w opracowaniu zespołu serwisu nieruchomości mieszkaniowych Korter .

Przyjazna Architektura ― główne założenia 

Nowoczesne zasady i normy budownictwa mieszkaniowego możemy określić metaforycznym mianem koncepcji Przyjaznej Architektury.

Jest to szereg cech i walorów, które zapewniają szeroko pojęty komfort życia. 

Sformułujmy „pięć głównych przykazań” tej koncepcji.

  1. Mądry układ i funkcjonalność― każdy metr kwadratowy mieszkania i przestrzeni użytkowej, w tym części wspólnych nieruchomości, musi być przemyślany i zaprojektowany z myślą o komforcie mieszkańców.

  2. Dobre naświetlenie― naturalne światło powinno trafiać do mieszkania o każdej porze dnia. Nie może też jednak powodować dyskomfortu.

  3. Niezakłócona cisza― lokal ma być zabezpieczony zarówno przed hałasem  z ulicy, jak i z sąsiadujących lokali. Jest to skutecznie osiągane z użyciem nowoczesnych technologii budowlanych.

  4. Przyszłościowe rozwiązania technologiczne― zorientowane na zmiany klimatyczne, energooszczędne, innowacyjne.

  5. Przyjazna dzielnica― dobre relacje ze wspólnotą mieszkaniową, okolica o różnorodnych walorach (infrastrukturalnych, rekreacyjnych, komunikacyjnych itd.).

Jak znaleźć mieszkanie marzeń

Oto kilka praktycznych porad dla osób poszukujących własnego lokum:Stosuj kryteria Przyjaznej Architektury― nowoczesne przemyślane inwestycje mieszkaniowe są jak innowacyjne modele gadżetów: będziesz cieszyć się ich funkcjonalnością i zaletami przez wiele lat. Przyjemność codziennego użytkowania i brak jakichkolwiek czynników dyskomfortu ― oto główny priorytet. Istotne są też innowacyjne energooszczędne rozwiązania: pomijając to, że są przyjazne środowisku, przynoszą one dość wymierne zyski, na przykład, obniżają rachunki za zużyty prąd lub koszty obsługiwania części wspólnych.Uwierz w mały metraż― skandynawskie, „ikeowskie” modele zarządzania przestrzenią udowodniły, że duża powierzchnia wcale nie jest konieczna do komfortowego funkcjonowania: nawet najmniejszy lokal potrafi zostać Twoją perfekcyjną przestrzenią do życia, jeśli zastosujemy w nim odpowiednie rozwiązania projektanckie.Zwracaj uwagę na standard inwestycji― mieszkasz nie tylko w mieszkaniu, ale również w budynku, codziennie korzystasz z pomieszczeń wspólnych, więc ważne jest, czy cała inwestycja jest zaprojektowana według zasady user-friendly.Znaczenie mają nawet takie drobne szczegóły, jak wysokość progów i szerokość wejść.Pamiętaj o otoczeniu― lokalizacja jest jednym z kluczowych czynników decydujących o komforcie mieszkania w danej inwestycji. Bierz pod uwagę nie tylko położenie względem centrum, ale również dostępność terenów zielonych i obiektów podstawowej infrastruktury.Myśl przyszłościowo― mieszkanie to długoterminowa inwestycja, więc pamiętaj o tym, że Twoje potrzeby z czasem będą ulegać zmianom. Postaraj się uwzględnić te zmiany.Zbadaj teren― spróbuj uzyskać pełny obraz rynku: co i gdzie się buduje, po ile się sprzedaje. Ułóż listę priorytetowych pozycji według lokalizacji ― na podstawie rankingów inwestycji mieszkaniowych czy zestawień z sieci ― i oceń każdą z nich według wskazanych powyżej kryteriów.

Materiał zewnętrzny

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Barbara Daszuta

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Artykuł Sponsorowany

Czechy pierwszym rywalem Fernando Santosa!
Czytaj więcej >
Polska

Alan Wysocki

Rząd zmienia zasady wjazdu do kraju. Jest rozporządzenie
Czytaj więcej >
Polska

Alan Wysocki

Ksiądz pobiera 200 zł za zdjęcie kłódki w bramie? Wierni zawiadomili kurię
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

21 domów strawionych przez ogień. Trwa szacowanie strat po pożarze w Nowej Białej.
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Chorzów: dym widać z kilku kilometrów. Płonie hala z materiałami plastikowymi
Czytaj więcej >
Polska

Agata Jaroszewska

Krystyna Pawłowicz wzywa Szwedów do oddania zrabowanych w czasie potopu dóbr. Krytykom odpowiada zdjęciem z szablą
Czytaj więcej >