wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Następny ksiądz próbował zatuszować przemoc i przestępstwa ks. Arkadiusza H.? Porażające

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Zabawa w chowanego" poruszyła wiele Polek i Polaków. Najnowszy film braci Sekielskich dał ofiarom molestowania seksualnego przestrzeń do opowiedzenia o swoich tragicznych przeżyciach. Wskazano też wielu oprawców. Jednym z nich był

W ostatnich dniach możemy zaobserwować burzliwą dyskusję, jaka toczy się między naszym społeczeństwem. Wszystko za sprawą drugiej części trylogii o nadużyciach seksualnych w polskim Kościele. Opowiada ona między innymi o Arkadiuszu H. Zdaniem reżyserów "Zabawy w chowanego" miał on dopuścić się przemocy seksualnej względem nieletnich. Przypomnijmy, że z zebranych informacji wynika, że jego działania krył sam biskup Edward Janiak.

"Zabawa w chowanego" ujawniła kolejnych oprawców nieletnich

Jak informuje redakcja Onet-u, ostatnie zeznania złożone przez Arkadiusza H. wskazały kolejnego, potencjalnego przestępcę. Według redakcji podczas przesłuchania wymienił on nazwisko ks. Piotra Bałoniaka. Zdaniem antybohatera "Zabawy w chowanego" wspólnie z biskupem Edwardem Janiakiem miał tuszować przestępstwa, do jakich miał dopuszczać się oskarżony. Z doniesień Onet-u wynika, że nowy podejrzany twierdzi, jakoby o krzywdach wyrządzonych przez Arkadiusza H. dowiedział się dopiero z "Zabawy w chowanego". Stanowisko to szybko zweryfikowała matka jednego ze skrzywdzonych chłopców. 

W rozmowie z Onet-em wyjaśnia, że wielokrotnie informowała ks. Bałoniaka o przemocy, z jaką spotkał się jej synek. Ewa Hurna wręczyła nawet list na ręce biskupa Stanisława Napierały. Tłumaczy, że do dziś, nikt z hierarchów Kościoła nie skontaktował się z nią celem wyjaśnienia przestępstw, do jakich mieli dopuszczać się antybohaterowie filmu "Zabawa w chowanego". Na łamach Onet-u dodaje, że sam ks. Piotr Bałoniak jedynie pytał o zdrowie i samopoczucie chłopca.

Źródło: [Onet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >