Posłowie PiS. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 14 Sierpnia 2020

Bulwersujący pomysł. Posłowie sami chcą podwyższyć sobie wynagrodzenie o kilka tysięcy

Prawdopodobnie dzisiaj Sejm zajmie się pomysłem zwiększenia wynagrodzeń posłów. Projekt został przygotowany przez PiS, jednak popierają go również posłowie innych partii. Podwyżka ma być znacząca.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, posłowie chcą podniesienia własnego wynagrodzenia. Najdziwniejszy jest moment, w którym taka sprawa będzie rozpatrywana. Trwa obecnie kryzys gospodarczy spowodowany epidemią koronawirusa oraz rośnie bezrobocie.

Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumyPilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumyCzytaj dalej

Fatalny czas na podwyżki wynagrodzenia
 

Jak twierdzi portal OKO.press, jest to bardzo zły czas na podwyżki wynagrodzeń parlamentarzystów. Wielu posłów twierdzi, że są one konieczne. Ten temat miał być omawiamy już 7 sierpnia, jednak z uwagi na zarażenie senatora Libickiego z PSL koronawirusem, pomysł upadł. OKO.press zwraca uwagę na projekt ustawy, który pojawił się na stronie Sejmu. Dotyczy on zmiany wynagrodzeń za pełnienie funkcji publicznych. Według niego, posłowie mieliby zarabiać 0,63 wynagrodzenia sędziego SN. Oznacza to wzrost z 8 tys. brutto na 12,6 tys. brutto. Wzrosłaby również dieta poselska – z 2,5 tys zł do 4250 zł. Łączna podwyżka miesięcznego wynagrodzenia wyniosłaby więc prawie 4,5 tys. zł netto.

Agata Kornhauser-Duda może zarobić fortunę. Pensja nieosiągalna dla przeciętnego PolakaAgata Kornhauser-Duda może zarobić fortunę. Pensja nieosiągalna dla przeciętnego PolakaCzytaj dalej

Pracownicy otrzymują niższe wynagrodzenia
 

Wynagrodzenia wypłacane przez pracodawców nie są już takie same jak przed pandemią koronawirusa. Wiosną posłowie przyjęli ustawy antykryzysowe, które dają pracodawcom możliwości do obniżania pensji pracownikom w celu utrzymania firmy. Pensja pracownika może zostać obniżona nawet o 50 procent, jednak nie może ona być niższa niż wynagrodzenie minimalne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z Magdą Gessler jest bardzo źle. Media obiegła zapierająca dech wiadomość, nastąpił przełom 2. Nie było żadnej kradzieży aparatu słuchowego. Matka wymyśliła napad, żeby dostać odszkodowanie 3. W szkołach podsuwają kontrowersyjne oświadczenia. Chodzi o zrzeczenie się roszczeń w wypadku zakażenia

Według wielu badań, w czerwcu 2020 roku ponad 26 procent pracowników zgłosiło niższe zarobki, niż przed pandemią. Rekord padł w kwietniu, gdy prawie 35 procent osób zgłosiło spadek swoich dochodów. Ponadto prawie 5 procent badanych przyznało, iż od wybuchu epidemii nie mają żadnego dochodu. Informacja o podwyżkach wynagrodzeń dla posłów w takiej sytuacji brzmi absurdalnie.
 
Źródło: [„Dziennik Gazeta Prawna”, OKO.press]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Fake news: popularne zdjęcie nie pochodzi z manifestacji w Polsce, tylko na Białorusi
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!