Wybory prezydenckie 2020. screen TVP InfoŹródło: screen TVP Info
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Czerwca 2020

Co tam się stało? Rafał Trzaskowski po ujawnieniu wstępnych wyników wyborów został "wybuczany" w sztabie Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020 właśnie dobiegły końca. O godzinie 21 zamknięto lokale wyborcze a opinia publiczna poznała wstępne wyniki wyborów. Wszystkie, największe media, przeniosły się do sztabów wyborczych kandydatów. W jednym z nich miała miejsce niespodziewana sytuacja.

Możemy być już pewni, że czeka nas druga tura, w której zmierzą się ze sobą obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda, oraz Rafał Trzaskowski, włodarz Warszawy. Pierwszy z wymienionych uzyskał 41,8 proc. poparcia a Rafał Trzaskowski - 30,4 proc.

Agata Duda wciągnięta na scenę podczas sztabu wyborczego. Pierwszy raz od dawna zabrała głosAgata Duda wciągnięta na scenę podczas sztabu wyborczego. Pierwszy raz od dawna zabrała głosCzytaj dalej

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski wybuczany w sztabie Dudy

Po ujawnieniu "Exit Poll" media przeniosły się do sztabów wyborczych najważniejszych kandyatów. W przypadku TVP Info, uwaga dziennikarzy skupiła się na Andrzeju Dudzie oraz jego wyborcach. Obecnie rządzący prezydent zwrócił się do swojego elektoratu w wyjątkowo łagodny sposób, dziękując również swoim kontrkandydatom. Wyborcy Dudy okazali się nie podzielać jego entuzjazmu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewyobrażalnie tragiczne, trzech Polaków zginęło w okropny sposób. Zatrważający pożar w Reykjaviku
2. Zamknęli 4 kąpieliska nad Bałtykiem, sytuacja była bardzo poważna. Nastąpił przełom

 - Pod tymi słowami i biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego. Niech żyje Polska! - krzyknął Andrzej Duda. Nagle, po raz pierwszy od dawna, do mikrofonu słowa wykrzyczała również Agata Duda. - Niech Żyje Polska! - wtórowała swojemu mężowi.

- Gratuluję szczególnie Rafałowi Trzaskowskiemu, z którym się zmierzę w II turze. Ta moja przewaga jest potężna - ocenił prezydent i pogratulował innym kontrkandydatom - mówił Andrzej Duda. W odpowiedzi zmiast oklasków usłyszał jednak buczenie. - Ale chamska reakcja sali na gratulacje PAD wobec Trzaskowskiego - ocenił Łukasz Warzecha, publicysta "Rzeczpospolitej".

Wyniki poszczególnych polityków prezentują się następująco: Andrzej Duda 41,8 , Rafał Trzaskowski 30,4 , Szymon Hołownia 13,3 , Krzysztof Bosak 7,4 , Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6 , Robert Biedroń 2,9. Frekwencja wyniosła 62,9 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka podjęła ważną decyzję. Sprawa dotyczy nowych cen po zmianie VAT
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Rewolucja w Żabce. Klienci na pewno będą zadowoleni