wtv.pl
Kwestujący chłopiec

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2526728887450508&set=a.522002201256530&type=3&theater

Historia ojca podnosi ciśnienie. Jego syn kwestował w czasie WOŚP, później poszedł na religię

17 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

WOŚP w ubiegłą niedzielę zagrał po raz 28. Tysiące wolontariuszy jak co roku ruszyły na polskie ulicy, by pomóc w zbiórce fundacji Jerzego Owsiaka. Jednym z nich był również młody chłopak z Kudowa, co nie spodobało się katechecie chłopca.

O sprawie za pośrednictwem Facebooka poinformował ojciec kwestującego chłopca. "Zacznę od tego ze jestem bardzo zły bo nie chcę używać wulgaryzmów", czytamy w poście pana Huberta.

Jego syn w minioną niedzielę kwestował wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas 28. finału akcji. Chłopiec zebrał pokaźną jak na niewielką miejscowość kwotę 600 zł, za co dostał zresztą specjalny dyplom. Potem chłopiec poszedł na lekcję religi. Jego wysiłek nie spotkał się tam z aprobatą.

"W dniu dzisiejszym poszedł do szkoły z przyklejonym do bluzy serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czuł się dumny do momentu lekcji religii ze znanym w Kudowie nauczycielem,katecheta" (pisownia oryginalna).

WOŚP akcją niewartą wsparcia. Owsiak złodziejem

"Ten oto nauczyciel nakazał mojemu synowi zdjąć z bluzy symbol WOŚP bo jak to określił Owsiak to złodziej i On się z tym nie zgadza więc Mikołaj ma to zrobić na co na szczęście mój Syn się nie zgodził i powiedział że tego nie zrobi", pisze na Facebooku pan Hubert. Zdaniem wspomnianego katechety "należy dawać na Caritas, a nie na WOŚP". Dodał również, że "Owsiak to złodziej".

"Jeszcze raz powtórzę że jestem dumny z Syna aczkolwiek wiem że to skończy się represjami ze strony tego Pana w stosunku do mojego syna na co z pewnością nie pozwolę", zaznacza autor posta.

W opinii ojca kwestującego chłopca katecheta sieje w ten sposób nienawiść, i trudno nie zgodzić się z jego oceną.  "Zadaję sobie pytanie czy symbol WOŚP jest prawnie zakazany,czy jest czymś gorszącym,więc jakim prawem do cholery ten gość mający uczyć miłosierdzia sieje taką nienawiść", czytamy na Facebooku. Pan Hubert sugeruje, że szkoła nie jest odpowiednim miejscem dla podobnych osób, mających przecież za zadanie nauczyć świata najmłodsze, najbardziej chłonne umysły. Podzielacie jego zdanie?

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >