wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zadzwonili na policję, zgłosić że u sąsiadów jest więcej niż 5 osób na wigilii. Na miejscu pojawiły się służby

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tegoroczna Wigilia z policyjną interwencją. Najprawdopodobniej złośliwi sąsiedzi postanowili złożyć doniesienie na biesiadników. Okazało się, że spotkanie rodzinne przebiegało zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarno-epidemicznymi.

  • Do zdarzenia doszło 24 grudnia w Szczecinie - policja otrzymała doniesienia o przekroczeniu limitu osób przy świątecznym stole

  • Służby mundurowe udały się na miejsce, jednak nie odnotowano naruszeń

  • Gs24.pl informuje, że nie było innych zawiadomień w regionie

Miniona już Wigilia odbyła się w dobie kryzysu epidemicznego. Okres rodzinnych spotkań mógł sprzyjać transmisji wirusa, co wzbudziło szczególny niepokój Zjednoczonej Prawicy. Ministerstwo Zdrowia nieustannie informuje o kolejnych tysiącach zakażeń. 

Tegoroczna Wigilia nie obyła się bez interwencji. Nie wiemy, czy to żart, czy złośliwość

Decyzją Rady Ministrów podczas Wigilii, przy stole, poza domownikami, mogło usiąść jedynie 5 osób. Dla obchodzących święta w skromnym gronie, zmiana nie stanowiła znacznego utrudnienia. Wszystko jednak wskazuje na to, że ci, którzy planowali wielkie spotkania rodzinne, mogli zmierzyć się z karą finansową oraz wnioskiem do sanepidu o wymierzenie kary administracyjnej.

Należy zaznaczyć, że obostrzenie nie dotyczyło jedynie Wigilii. Restrykcja obejmuje szeroko pojęte imprezy czy spotkania rodzinne. 

Policja za złamanie zasad sanitarno-epidemicznych może wymierzyć mandat w wysokości 500 złotych. Pieczę nad przestrzeganiem przepisów sprawuje jednak Inspekcja Sanitarna, która może wyznaczać kary administracyjne. Oscylują one od 10 do 30 tysięcy złotych

Do szczecińskiej komendy zgłosiła się osoba uskarżająca się na naruszenie limitu osobowego przez sąsiadów. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę na miejscu. - Sygnał jaki otrzymaliśmy sprawdziliśmy, nie potwierdził się - przekazał dla Gs24.pl sierżant sztabowy Paweł Pankau.

Służby deklarują, że Wigilia oraz Boże Narodzenie były wyjątkowo spokojne w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Gs24.pl deklaruje, że nie padły inne sygnały o naruszeniu obostrzeń w regionie. 

Jeszcze przed świętami przedstawicielka KGP przypomniała, że w dominującym zakresie za zwalczanie zjawiska epidemii odpowiedzialna jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Wioletta Szubska podkreśliła jednak, że zadaniem policji jest wspierania działań sanepidu.

"Oczywiście będziemy reagować na każdy sygnał i zgłoszenie związane łamaniem obostrzeń" - deklarowała dla naszej redakcji.

Źródło; [WTV/Gs24.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >