Wiec Andrzeja Dudy. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Lipca 2020

Sanepid pilnie poszukuje uczestników wiecu Andrzeja Dudy. Pojawił się tam zakażony, ogromne ryzyko

Wiec Andrzeja Dudy mógł stworzyć zagrożenie epidemiologiczne. Wśród uczestników zgromadzenia pojawiły się osoby zakażone. Przedstawiciele Inspektoratu Sanitarnego wystosowały pilny apel do sympatyków i wyborców obecnie urzędującego prezydenta Polski.

Ostatnia kampania prezydencka w naszym kraju przyniosła wiele niespodzianek. Szczególnie zaskakujący okazał się wynik wyborów. Ciężka obraca obu kandydatów przełożyła się na imponujące wyniki. Poparcie między Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim różniło się o niecałe dwa punkty procentowe. Działania promocyjne polityka Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej były prowadzone podczas kryzysu epidemiologicznego, który panuje do dziś.

Wiec Andrzeja Dudy - poszukiwany

Konwencję, konferencje, spotkania, objazdy po Polsce to zaledwie namiastka inicjatyw podjętych przez obecnie urzędującego prezydenta. Przypomnijmy, że jeszcze do nie dawna mogliśmy opuścić nasze miejsce zamieszkania tylko w określonych, rygorystycznych warunkach. Kilka tygodni później w centrach gmin już zaczęły gromadzić się tłumy popierające jednego z ubiegających się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiejlskiej. Sytuacja ta okazała się opłakana w skutkach. Przedstawiciele Inspektoratu Sanitarnego poszukują zwolenników Andrzeja Dudy. Ich pilny komunikat powinien spotkać się z jak najszybszą reakcją sztabu głowy państwa oraz obywateli uczęszczających na jego więcej.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pszysuszach wydał pilny komunikach. Okazuje się, że na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy w Odrzywole przebywały osoby zakażone koronawirusem. Dwóch chorych sympatyków Prawa i Sprawiedliwości miało kontakt z innymi głosującymi podczas hucznego zgromadzenia, któremu przewodził nas prezydent. Sanepid wskazuje, że doszło do wysokiego zagrożenia epidemiologicznego. 

Wykrycie wirusa SARS-CoV-2 w Odrzywolę wywołało natychmiastową reakcję Państowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pyszowie. Zaapelował on o pilny kontakt z uczestnikami tamtejszego wiecu Andrzeja Dudy. Jeśli ktoś z was zaczał zmagać się z bólami stawów, mięśni, gorączką duszkościami lub kaszlem, należy niezwłocznie zadzwonić na podany przez sanepid numer telefonu. Zgłoszenia może donać mailowo lub telefonicznie: przysucha@psse.przysucha.waw.pl lub 48 675 24 22, 48 675 23 37 oraz 789 949 391, 798 875 743.

Źródło: [Interia]