Wiadomości. 14-latek zmarł po popularnej wśród nastolatków zabawie w podduszanie.. (zdj. il.) tiktok.com/lushice4everŹródło: (zdj. il.) tiktok.com/lushice4ever
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Czerwca 2020

14-latek miał przed sobą całe życie. Zmarł w wyniku popularnej, niebezpiecznej zabawy, jej nagrania są dostępne w internecie

Wiadomości ze Stanów Zjednoczonych mówią o śmierci 14-latka, który wypróbował tzw. choking game, czyli nową, popularną wśród nastolatków zabawę w podduszanie, która wywołuje uczucie euforii. Rodzice nastolatka z Utah przestrzegają przed nowym niebezpieczeństwem, jakie może czekać na młodych ludzi.

Informację o śmierci nastolatka ze stanu Utah w Stanach Zjednoczonych przytacza portal Parenting.pl. Jak czytamy, Claudine Hatch, matka znajomego zmarłego 14-latka poinformowała media o zajściu celem szerzenia świadomości na temat nowego problemu, który może kosztować życie młodych ludzi.

Krzywdzą własne dzieci, nagrywają i wrzucają do sieci. Skandaliczne filmy podbijają siećKrzywdzą własne dzieci, nagrywają i wrzucają do sieci. Skandaliczne filmy podbijają siećCzytaj dalej

Wiadomości. Śmiertelnie niebezpieczna zabawa wśród nastolatków

Choć o sprawie "choking game" zrobiło się głośno przed przeszło dziesięcioma laty, gdy za pośrednictwem Youtube\'a nastolatkowie prezentowali nagrania, na których podduszają się nawzajem, wydaje się, że "zabawa" zyskuje nową młodość za sprawą zyskującej popularność aplikacji Tik Tok.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

Gra polega na chwilowym zablokowaniu dopływu tlenu do mózgu, co powoduje utratę świadomości i poczucie euforii. Nastolatkowie publikują nagrania, na których uciskają oni klatkę piersiową kolegi bądź też jego szyję. Sprawa nastolatka z Utah pokazuje jednak, że zabawa może skończyć się tragicznie.

– Poczułam się taka naiwna. Mówisz swoimi dzieciom: trzymaj się z dala od narkotyków, nie pal, nie pij. A dochodzi do czegoś, o czym nigdy nie słyszałam – wskazała wspomniana Claudine Hatch. W trakcie zabawy w "choking game" 14-latek przebywał w swoim pokoju.

Warto dodać, że pierwsze przypadki gry w wywołujące euforię podduszanie odnotowano w 1995 roku, na długo przed popularnością serwisu YouTube czy wspomnianego Tik Toka. W latach 1995-2007 podczas gry zmarło przynajmniej 82 osoby w wieku od 6 do 19 lat. W ostatnich latach trend ponownie zaczął jednak zyskiwać zainteresowanie młodych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: Parenting.pl