wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

14-latek miał przed sobą całe życie. Zmarł w wyniku popularnej, niebezpiecznej zabawy, jej nagrania są dostępne w internecie

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wiadomości ze Stanów Zjednoczonych mówią o śmierci 14-latka, który wypróbował tzw. choking game, czyli nową, popularną wśród nastolatków zabawę w podduszanie, która wywołuje uczucie euforii. Rodzice nastola

Informację o śmierci nastolatka ze stanu Utah w Stanach Zjednoczonych przytacza portal Parenting.pl. Jak czytamy, Claudine Hatch, matka znajomego zmarłego 14-latka poinformowała media o zajściu celem szerzenia świadomości na temat nowego problemu, który może kosztować życie młodych ludzi.

Wiadomości. Śmiertelnie niebezpieczna zabawa wśród nastolatków

Choć o sprawie "choking game" zrobiło się głośno przed przeszło dziesięcioma laty, gdy za pośrednictwem Youtube\'a nastolatkowie prezentowali nagrania, na których podduszają się nawzajem, wydaje się, że "zabawa" zyskuje nową młodość za sprawą zyskującej popularność aplikacji Tik Tok.

Gra polega na chwilowym zablokowaniu dopływu tlenu do mózgu, co powoduje utratę świadomości i poczucie euforii. Nastolatkowie publikują nagrania, na których uciskają oni klatkę piersiową kolegi bądź też jego szyję. Sprawa nastolatka z Utah pokazuje jednak, że zabawa może skończyć się tragicznie.

– Poczułam się taka naiwna. Mówisz swoimi dzieciom: trzymaj się z dala od narkotyków, nie pal, nie pij. A dochodzi do czegoś, o czym nigdy nie słyszałam – wskazała wspomniana Claudine Hatch. W trakcie zabawy w "choking game" 14-latek przebywał w swoim pokoju.

Warto dodać, że pierwsze przypadki gry w wywołujące euforię podduszanie odnotowano w 1995 roku, na długo przed popularnością serwisu YouTube czy wspomnianego Tik Toka. W latach 1995-2007 podczas gry zmarło przynajmniej 82 osoby w wieku od 6 do 19 lat. W ostatnich latach trend ponownie zaczął jednak zyskiwać zainteresowanie młodych ludzi.

Źródło: Parenting.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >