wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy oprotestowane. W Sejmie rozgrywają się niespodziewane sceny

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Wiadomości na temat Zgromadzenia Narodowego trafiły do opinii publicznej. Podczas orędzia Andrzeja Dudy miała miejsce niespotykana sytuacja. Część polityków i polityczek postanowiła oprotestować reelekcję prezydenta w wyjątkowy sposób.

Od godziny 10 trwa Zgromadzenie Narodowe. Na sali plenarnej prezydent Polski, Andrzej Duda ponownie wygłasza swoje orędzie. W najbliższym czasie dojdzie też do zaprzysiężenia głowy państwa, która zasiądzie w Pałacu Prezydenckim na kolejne 5 lat. Sytuacja ta jest dość niespotykana. Reelekcję od 1989 roku uzyskał jedynie Aleksander Kwaśniewski. Podczas posiedzenia parlamentu doszło do nietypowej sytuacji.

Wiadomości. Podczas Zgromadzenia Narodowego

W ostatnich dniach również Zgromadzenie Narodowe wywołało spory w naszym kraju. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej odmówili udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Na salę plenarną wysłano jedynie delegację klubu Koalicji Obywatelskiej. Podczas orędzia zabrakło przedstawicieli Nowoczesnej, Inicjatywy Polska oraz Zielonych. Rafał Trzaskowski również nie stawił się na posiedzieniu.

Andrzej Duda w swoim orędziu wygłosił stonowane przemówienie. Odnosił się do jedności Polek i Polaków. Podziękował też Rafałowi Trzaskowskiemu oraz wskazał, że drzwi do Pałacu Prezydenckiego będą zawsze otwarte dla Polaków bez względu na ich polityczne poglądy. Wyjaśnił politykom, że swoją działalność wzoruje na nieżyjącym już Lechu Kaczyński, którego określił mianem swojego "mistrza". Jego wystąpienie było okraszone okrzykami "Andrzej Duda". Posłanki Lewicy trzymały w swoich rękach konstytucję.

Wiadomości o Zgromadzeniu Narodowym mogą zaskakiwać. Na uroczystym Zgromadzeniu Narodowym politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny oraz partii Razem mieli na sobie tęczowe maseczki. Przedstawiciele trzeciego, największego klubu parlamentarnego wykonali też zdjęcie z tęczową flagą przez wzięciem udziału w obradach. Działanie te mają na celu okazanie solidarności wobec osób LGBT. Przypomnijmy, że to właśnie mniejszości seksualne były ofiarami kampanii Prawa i Sprawiedliwości. Działacze Zjednoczonej Prawicy razem z Andrzejem Dudą deklarowali, że osoby te są ideologią. 

Źródło: [YouTube/Sejm RP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >