Waldemar Witkowski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 18 Czerwca 2020

Nowe odkrycie podczas debaty TVP? Odsłaniamy prawdziwą twarz Waldemara Witkowskiego

Waldemar Witkowski szturmem wdarł się do kampanii prezydenckiej. Pomimo początkowej odmowy rejestracji komitetu przez PKW na skutek decyzji Sądu Najwyższego udało mu się zgłosić swoją kandydaturę. Dobrze wykorzystał okazję podczas wczorajszej debaty, mocno wyróżniając się zdecydowanymi poglądami, na tle zachowawczych odpowiedzi innych kandydatów.

Jako kandydat o lewicowych poglądach i retoryce, Witkowski może poważnie osłabić i tak bardzo słabe notowania Roberta Biedronia. Możliwe również, że przy dobrze wykorzystanym potencjale z debaty osiągnie wynik lepszy od kandydata Lewicy.

Czego życzycie Jarosławowi Kaczyńskiemu z okazji urodzin? Możecie się zdziwić, ile lat dziś kończyCzego życzycie Jarosławowi Kaczyńskiemu z okazji urodzin? Możecie się zdziwić, ile lat dziś kończyCzytaj dalej

Kim jest Waldemar Witkowski?

Wywodzący się z Unii Pracy, której jest prezesem, Waldemar Witkowski urodził się 29 października 1953 roku w Poznaniu. W 1978 ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, a następnie podyplomowe studia pedagogiczne. W swojej karierze zawodowej zajmował się głównie zagadnieniami z zakresu spółdzielczości. W latach 2001–2003 był II, a później do 2005 I wicewojewodą wielkopolskim. 

Mimo wielu prób Witkowskiemu w polityce nie udało się nigdy wyjść poza samorząd. Kandydował zarówno do Sejmu, Senatu, jak i Parlamentu Europejskiego. Zawsze bez powodzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego
2. Dramatyczne sceny na Morskim Oku. Koń przy wozie się spłoszył, uderzył w pełnym pędzie

W nadchodzących wyborach prezydenckich Państwowa Komisja Wyborcza z uwagi na brak wymaganej liczby podpisów odmówiła rejestracji jego kandydatury. Po niezorganizowaniu przez PiS wyborów prezydenckich oraz ich ponownym rozpisaniu na czerwiec 2020 Witkowski ponownie zgłosił swoją kandydaturę. PKW ponownie odmówiła jego rejestracji, jednak skarga polityka została uwzględniona przez Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, co umożliwiło mu wystartowanie w tych wyborach. 

Bardzo dobry występ w debacie z pewnością pomoże Witkowskiemu w zdobyciu rozpoznawalności oraz osiągnięciu zauważalnego wyniku wyborczego. Komentujący wskazują na to, jak bardzo jego poglądy wyróżniały się na tle innych kandydatów - "Waldemar Witkowski, jeden z najstarszych kandydatów, mówi językiem młodych. Dziś jego słowa brzmią jak z innego świata. Za 10-15 lat w Polsce będą oczywistością." - stwierdził na Twitterze dziennikarz portalu Onet.pl Janusz Schwertner.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka ledwo zakończyła hitową akcję, a rusza z kolejną. Tnie ceny o 50%, ale tylko na 3 dni
  2. Otwock i Legionowo odcięte od świata. Wszystko płynie. Tak źle nie było od dawna
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Premier Morawiecki zaskakuje. Gry komputerowy mogą stać się lekturami szkolnymi

Źródło: Interia.pl