wtv.pl
eko biuro

fot. pexels.com

Urządzamy eko biuro - o czym mowa w praktyce?

30 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Artykuł Sponsorowany

Każda firma, w większym lub mniejszym stopniu, powinna przywiązywać wagę do ochrony środowiska. Segregowanie śmieci oraz oszczędzanie na elementach eksploatacyjnych to podstawowe kwestie od których warto zacząć, stopniowo wprowadzając nowe pomysły. Aby w jeszcze większym stopniu zmienić wizerunek przedsiębiorstwa na ekologiczne warto urządzić przestrzeń biurową w taki sposób, aby odpowiadała tym potrzebom. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Ekologiczne meble

Meble ekologiczne to ciekawy trend, który bazuje na odnawialnych i naturalnych surowcach, takich jak na przykład drewno. Ich wspólną cechą jest to, że są to produkty niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz przygotowane do intensywnego użytkowania w przestrzeni biurowej. Główne założenie dotyczy kwestii związanej z jak najdłuższym ich wykorzystywaniem, bez potrzeby zakupu nowego mebla. W ten sposób zmniejsza się zapotrzebowanie na drewno i tym samym chronimy lasy.

Należy także zauważyć, że meble ekologiczne zaprojektowane są w taki sposób, aby w razie ich uszkodzenia istniała możliwość ich naprawy, na przykład poprzez wymianę wadliwej części. Nie jest to więc typowy plastikowy przedmiot, który po uszkodzeniu do niczego się więcej już nie nadaje. Jeśli chodzi o konkretny gatunek drewna, który najczęściej jest wykorzystywany w produkcji to jest to bambus. Bardzo szybko rośnie, bo aż 20 cm, do nawet 1 m na dzień. Jest także niezwykle wytrzymały. Tym samym jest to idealny materiał odnawialny do produkcji krzeseł, stolików, biurek oraz szafek.

Oszczędność energii elektrycznej

Projektując biuro należy już na samym początkowym etapie rozważyć rozwiązania ekologiczne, które pozwolą zaoszczędzić prąd. Duża w tym rola samych pracowników, dlatego warto poświęcić kilka godzin na szkolenie dotyczące tego w jaki sposób zadbać o taką kwestię. Dotyczy to zwłaszcza użytkowania klimatyzacji, regularnej wymiany filtrów oraz dbania o to, aby w trakcie jej działania zamykać okna i drzwi. To samo dotyczy ogrzewania. Obecne na rynku urządzenia można w bardzo łatwy sposób skonfigurować do własnych potrzeb i zautomatyzować w taki sposób, aby uniknąć niepotrzebnych strat energetycznych.

Sprzęt elektroniczny na którym pracują zatrudnione w firmie osoby może być także w dużym stopniu ekologiczny. Nowoczesny monitor LCD o wysokiej klasie energetycznej, zamiast prądożernego komputera mały, energooszczędny laptop. To tylko część możliwości, które szczególnie w dużej skali generują całkiem spore oszczędności prądu elektrycznego.

Materiał zewnętrzny


Artykuł SponsorowanyAutor

Artykuł Sponsorowany

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Ekologia

Trwa inwazja guniaka czerwczyka. Najgorzej jest na Śląsku

Czytaj więcej >
Manifestacja ekologów

Ekologia

Manifestacja działaczy klimatycznych przed Sejmem. Młodzież żąda utworzenia nowego parku narodowego

Czytaj więcej >
Toksyczne substancje

Ekologia

Bydgoszcz. W środku lasu odnaleziono setki litrów niebezpiecznych dla środowiska toksycznych odpadów. Sprawca poszukiwany

Czytaj więcej >

Ekologia

UE wprowadza zakaz wprowadzania na rynek plastikowych sztućców i naczyń. Polska opóźniona z wprowadzeniem regulacji

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Nozhnici - zdjęcie ilustracyjne

Ekologia

Wakacje 2021: sinice atakują. Zamknięte są już niektóre kąpieliska

Czytaj więcej >

Ekologia

Uwaga na barszcz Sosnowskiego. Latem dochodzi do wielu niebezpiecznych poparzeń

Czytaj więcej >