Tomasz Sekielski. (zdj. Il.) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il.) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

"Tomasz Sekielski jest mściwym tchórzem". Skandaliczny apel popularnego, polskiego księdza

Tomasz Sekielski po raz kolejny wywołał niemałe poruszenie swoim najnowszym filmem. Od kilku dni w kraju trwa dyskusja na temat pedofilii w Kościele. Niektórzy duchowni postanowili z ambony skomentować poczynania dziennikarza. To, co powiedział jeden z nich, zaskoczyło wiernych.

Od soboty możemy zapoznać się z kontynuacją trylogii o ofiarach księży-pedofilów. Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz najnowsza produkcja braci Sekielskich pobiła rekordy popularności. Obejrzało ją już kilka milionów Polek i Polaków. Emocje wywołane przez sceny przedstawione na ekranach, poruszyły społeczeństwo. Po premierze "Zabawy w chowanego" powstało niemałe zamieszanie. Film nie schodzi z ust zarówno polityków, duchownych, jak i dziennikarzy.

Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na ŚląskuDrugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na ŚląskuCzytaj dalej

Tomasz Sekielski został skrytykowany przez jednego z księży

Twórczość znanego rodzeństwa podzieliła opinię kapłanów. Część z nich bije się w pierś i apeluje do władz kościelnych o podjęcie konkretnych działań. Nawet skrajnie prawicowy publicysta, Tomasz Terlikowski postanowił stanąć w obronie krzywdzonych dzieci. Sugeruje, że wyjawianie kolejnych przypadków problemu, omawianego w filmie może być działaniem samego Boga. Nie każdy jednak podziela jego poglądy. Jeden z duchownych, ksiądz Roman Kneblewski w ostrych słowach potępił wszelką krytykę kierowaną w stronę Kościoła. Jego zdaniem autor filmu jest "mściwym tchórzem". 

- Nie wolno ulegać zbiorowej histerii wytworzonej przez antykatolickie mass media, które przesadnie rozdmuchują temat i skupiają się jedynie na Kościele katolickim - pisze Kneblewski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Duchowny znany jest z prywatnych sympatii wobec skrajnie narodowych grup politycznych. W swoim tekście opublikowanym na łamach Gloria TV wskazuje, że przez wzgląd na tchórzostwo bracia nie opisali zjawiska pedofilii wśród nauczycieli czy lekarzy. Krótki wpis znacznie podzielił opinię publiczną. Przypomnijmy, że reżyserzy trzecią część trylogii chcą poświęcić pontyfikatowi Jana Pawła II. To może wywołać jeszcze większą aferę w naszym kraju.

Tomasz Sekielski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Video z Garwolina hitem sieci. Helikopter tankuje na stacji paliw
  2. Duży warszawski bank ma problemy. Czy klienci powinni się obawiać?
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wiceminister, maseczki i 7 funkcjonariuszy uzbrojonych po zęby. Sieć obiega zadziwiające zdjęcie, aż trudno uwierzyć
  6. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos

Źródło: [Twitter/ KsKneblewski