Andrzej Duda. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 18 Sierpnia 2020

Prezydent Andrzej Duda nie prowadzi już TikToka. Nikt nie wie dlaczego, filmy biły rekordy popularności

W marcu prezydent Andrzej Duda wywołał wielką burzę wokół swojego dołączenia do aplikacji Tik Tok. Głosy w kwestii tego, czy prezydent kraju powinien korzystać z tego typu rozrywek, były podzielone. Wygląda jednak na to, że głowa państwa porzuciła chińską aplikację.

Informacje o Andrzeju Dudzie i Tik Toku opublikowała „Rzeczpospolita” w poniedziałkowym wydaniu. Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Duda już więcej nie nagra żadnego filmiku.

Andrzej Duda na Tik Toku

Tik Tok to aplikacja bardzo przypominająca Instagram, z tym wyjątkiem, iż wrzuca się tam tylko i wyłącznie krótkie filmiki. Można korzystać z wielu dodatków, oprawiając swoje nagrania w muzykę i różne inne efekty. W ostatnim czasie aplikacja zyskała ogromną popularność, co starał się wykorzystać również Andrzej Duda podczas kampanii prezydenckiej. Jak pisze „Rzeczpospolita”, prezydent starając się o reelekcję „z pompą wkroczył na niego pod koniec marca”. Mimo, iż filmy prezydenta Polski biły popularność i zyskiwały ogromne ilości polubień, Andrzej Duda zrezygnował z aplikacji po niespełna kilku dniach. Na jego koncie widnieją tylko dwa filmy.

Prezydent rezygnuje z Tik Toka

Pierwszym z filmów Andrzeja Dudy w chińskiej aplikacji było zaproszenie młodzieży do udziału w internetowym turnieju gier komputerowych. Prezydent zszokował wówczas całe środowisko mediów społecznościowych, wywołując mieszane uczucia.

Nikt nie zna dokładnego powodu rezygnacji Andrzeja Dudy z korzystania z aplikacji. Wydaje się jednak, że to nie negatywne zdanie części Polaków wpłynęło na jego decyzję. Według "Rzeczpospolitej" negatywną rekomendację tej aplikacji wystawiło ABW. Przeciwny jest jej również Donald Trump, który w ostatnich tygodniach zapowiedział blokadę Tik Toka, gdyż jego zdaniem aplikacja służy do szerzenia fałszywych informacji.
 
Źródło: [„Rzeczpospolita”]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!