Maria Kaczyńska została dosadnie opisana przez Tadeusza Rydzyka. Wikimedia.com/Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej PolskiejŹródło: Wikimedia.com/Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 31 Października 2020

Maria Kaczyńska była nieugięta ws. „kompromisu” aborcyjnego. Tadeusz Rydzyk wulgarnie ją obrażał, nie hamował się

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest bez wątpienia jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w kraju, a pierwsza dama Maria Kaczyńska osobiście przekonała się o tym, że nie lubi, gdy ktoś się z nim nie zgadza. Słowa te nie powinny paść w żadnym momencie, a na pewno nie w trakcie dyskusji na tematy światopoglądowe, gdy strony prezentują inne spojrzenie na sprawę.

Słowa Marii Kaczyńskiej oraz jej stanowisko w sprawie zmian w prawie aborcyjnym sprawiło, że Tadeusz Rydzyk zareagował przed laty wyjątkowo ostro. Najbardziej znany redemptorysta z Torunia nie znosi sprzeciwu oraz własnego zdania innych osób, gdy nie jest ono tożsame z jego opinią. Pierwsza dama przedstawiła wyjątkowo jasną opinię na temat ewentualnych zmian w tej kwestii prawa polskiego. Tadeusz Rydzyk nie przebierał w słowach.

Fatalne wieści dla Jarosława Kaczyńskiego. Poważne kłopoty, uda mu się wykaraskać?Fatalne wieści dla Jarosława Kaczyńskiego. Poważne kłopoty, uda mu się wykaraskać?Czytaj dalej

Stanowisko Marii Kaczyńskiej ws. "kompromisu" aborcyjnego wywołało złość Tadeusza Rydzyka

Kiedy Tadeusz Rydzyk usłyszał, jakie stanowisko w sprawie ewentualnych zmian w prawie aborcyjnym przyjęła ówczesna pierwsza dama Maria Kaczyńska, wypowiedział słowa, za które po latach miał przepraszać w czasie oddawania pośmiertnego hołdu tragicznie zmarłej parze prezydenckiej. 

Maria Kaczyńska aktywnie włączała się w życie publiczne kraju. Wiele osób wskazuje, że to właśnie ją za przykład powinna wziąć Agata Kornhauser-Duda, jednak raczej próżno liczyć na inspirację i zaangażowanie w ważne dla społeczeństwa sprawy. Ostatnio obecna pierwsza dama wywołana została do tablicy i zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa aborcyjnego, lecz gdy spojrzy się na działania Marii Kaczyńskiej, to widać, że obie pani dzieli wręcz przepaść w poglądzie na rolę pierwszej damy.

wtv.pl - portal informacyjny"Obrońcy" Kościoła chcieli zagłuszyć protest krzykami dziecka. Podeszła do nich Polska Babcia, niecodzienne scenyCzytaj dalej

8 marca 2007 roku żona Lecha Kaczyńskiego postanowiła zaprosić do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki świata mediów oraz polityki i po rozmowach stworzyły wspólny apel do posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieli zaostrzyć prawo regulujące możliwość przerywania ciąży. Maria Kaczyńska wprost mówiła, że jest przeciwniczką jakichkolwiek zmian, a to, co udało się przed laty wypracować, uważała za kompromis dla obu stron. Postawa ta wywołała u ojca Tadeusza Rydzyka prawdziwy gniew.

Tadeusz Rydzyk w podwórkowy sposób skomentował zachowanie Marii Kaczyńskiej

Zachowanie ojca Tadeusza Rydzyka może przywodzić na myśl rozkapryszone dziecko, które w momencie, gdy nie dostaje tego, czego chce od rodziców w czasie zakupów, rzuca się na podłogę i zaczyna płakać ostentacyjne. Redemptorysta przyzwyczajony, że politycy Prawa i Sprawiedliwości robią, co chce, musiał się zdziwić, kiedy Maria Kaczyńska postanowiła wyłamać się z tej narracji i zabrać głos samodzielnie. Kiedy usłyszał, że pierwsza dama jest przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym, dał upust swojej złości na jednym z zamkniętych wykładów.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Strajk Kobiet: Na Warszawę idzie cała Polska. Mieszkańcy oferują nocleg za darmo
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

- Oni przygotowują eutanazję. […] I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona (spotkaniem u prezydentowej). I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu »tak-tak«, »nie-nie«. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami - przypomina słowa Tadeusza Rydzyka z lipca 2007 roku Wirtualna Polska. To jednak nie wszystkie określenia, jakie skierowane zostały przez toruńskiego redemptorystę w stronę pierwszej damy. To właśnie za nie przepraszał już po śmierci Marii Kaczyńskiej.

Pierwsza dama rozzłościła swoją postawą Tadeusza Rydzyka, została przez niego opisana wyjątkowo dosadnie

- Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza - grzmiał w stronę Marii Kaczyńskiej Tadeusz Rydzyk. Dopiero po latach zreflektował się i zgodnie z zapewnieniami ówczesnego rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Adama Hofmana rok po śmierci pary prezydenckiej w czasie oddawania hołdu Tadeusz Rydzyk miał przeprosić za nazwanie żony Lecha Kaczyńskiego czarownicą. 

Łzy same ciekną po policzkach. Dziennikarz TVN nagrał filmik przy grobie swojego dziecka, ma ważną wiadomośćŁzy same ciekną po policzkach. Dziennikarz TVN nagrał filmik przy grobie swojego dziecka, ma ważną wiadomośćCzytaj dalej

Przypomnijmy, że wyrok TK z 22 października sprawia, że kobietom odbiera się prawo do wyboru, a więc część praw człowieka o samodecydowaniu. Moment, gdy religijny światopogląd miesza się z prawem, nigdy nie będzie korzystny dla obywateli. Wiedział dobrze o tym również prezydent Lech Kaczyński, który otwarcie mówił, że jako katolik nie zgadza się z aborcją, ale nie popiera zaostrzania prawa aborcyjnego.

- Jestem praktykującym katolikiem, chodzę do spowiedzi, ale trzeba odróżniać dwie rzeczy, są przykazania Boże i są regulacje prawne - mówił prezydent. Czy Jarosław Kaczyński oraz reszta członków Prawa i Sprawiedliwości i tym razem skorzystają ze słów Lecha Kaczyńskiego?

Źródło: Wirtualna Polska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
  2. Ważne ogłoszenie GIF. Popularny produkt wycofany z aptek
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  7. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne