Tadeusz Rydzyk. (zdj. Il. ) ; Radio Maryja/7.12.19/YouTube/Screen
Źródło: (zdj. Il. ) ; Radio Maryja/7.12.19/YouTube/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Sierpnia 2020

Robił porządki po śmierci mamy, dokonał przykrego znaleziska. Wystosował list do Tadeusza Rydzyka, nie mieści się w głowie

Tadeusz Rydzyk otrzymuje regularne wpłaty od rodziny Radia Maryja. Wśród nich była seniorka, która potrzebowała pomocy na stare lata. Rozgłośnia ani redemptorysta nie odpowiedzieli pisma rodziny. Po śmierci emerytki bliscy ujawnili jej historię.

Założyciel Radia Maryja, choć wzbudza skrajne emocje, wciąż cieszy się sympatią. Ceni go przede wszystkim część seniorów i seniorek. Tadeusz Rydzyk wielokrotnie przyjmuje od nich wpłaty, dzięki którym finansuje swoje "imperium". Wiele wskazuje na to, że redemptorysta może nie odpowiadać na prośby o pomoc. Pan Zbigniew przedstawił doświadczenia swojej nieżyjącej mamy, która miała potrzebować pomocy duchownego.

Tadeusz Rydzyk otrzymał list od rodziny potrzebującej seniorki z prośbą o pomoc 

Pan Zbigniew umieścił w mediach społecznościowych informacje o swojej nieżyjącej mamie. Okazuje się, że kobieta regularnie wspierała finansowo media oraz przedsięwzięca Tadeusza Rydzyka. Układając rzeczy po zmarłej, natrafił na przekazy wysyłane do redemptorysty. "Robiąc kolejne porządki u mojej zmarłej mamy natknąłem się na setki przekazów wpłaconych do ojca dyrektora w Toruniu, na telewizje Trwam, budowę jakiegoś centrum Polonia, radio Maryja, geotermię itp. Po każdym wysłanym przekazie mama otrzymywała podziękowanie i kilkanaście nowych blankietów na kolejne darowizny. Wykupiła tez jakieś świadectwa udziałowe" - wyjaśniał mężczyzna. Z biegiem czasu kobieta podupadła na zdrowiu. Jej bliscy poprosili Tadeusza Rydzyka o pomoc.

Schorowana seniorka, jak deklaruje pan Zbigniew, chciała poprosić o pomoc Radio Maryja oraz Tadeusza Rydzyka. Sama przez wiele lat wspierała katolickie media. Niestety, odpowiedź na pismo nie przyszła do dziś. "Ale kiedy potrzebowała opieki, bardzo chciała skorzystać z pomocy radia Maryja . Napisałem wiec w jej imieniu list do ojca dyrektora. Niestety odpowiedzi nie było żadnej, ale przekazy przychodziły do końca jej życia. To taka radiowa rodzinka" - przedstawia mężczyzna za pośrednictwem Facebooka. Jego wpis znajdziecie pod tym LINKIEM

Tadeusz Rydzyk wielokrotnie był krytykowany przez komentatorów i publicystów. Również wielu wiernych zarzuca mu łamania zasad, jakie obowiązują wspólnotę katolicką w Polsce. Na pierwszy rzut oka widać, że redemptorysta nie żyje zgodnie z nukami Kościoła, które odnoszą się do skromności czy też posłudze dla Boga. Radio Maryja ani Rydzyk nie odnieśli się do wpis, który obecnie wywołał kilka tysięcy reakcji na Facebooku. 

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Źródło: [Facebook/Zbigniew Choiński]