wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy

28 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk nieustannie zaskakuje opinię publiczną. Postawa oraz poglądy toruńskiego redemptorysty wśród wielu budzą kontrowersje. W mediach społecznościowych ujawniono dawne nagranie kapłana. Wiele wskazuje na to, że nie do końca żyje zgodnie z

Kościół katolicki w Polsce potrafi rozgrzać opinię publiczną do czerwoności. Wielu wysoko postawionych hierarchów w skandaliczny sposób komentuje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Słowa o czerwonej i tęczowej zarazie, nagonka na osoby LGBT czy antykobiece wypowiedzi stanowią codzienność wielu członków związku wyznaniowego. Przypomnijmy, że biskupi i księża mogą dysponować też niemałymi majątkami. Metropolita gdański, Sławoj Leszek Głódź posiada nawet własną hodowlę danieli.

Tadeusz Rydzyk z tego może się nie wytłumaczyć. Ujawniono skandaliczne zachowanie kapłana

Debatę na temat osób tworzących Kościół katolicki prowadzą też bracia Sekielscy. Ich produkcje pod tytułami "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego" opowiadają o przemocy seksualnej, jaka może mieć miejsce w parafiach względem bezbronnych dzieci. Dzienikarze ujawnili również zaskakujące informacje na temat kaliskiego biskupa Edwarda Janiaka, który mógł mieć wiedzę na temat przestępstw seksualnych księdza Arkadiusza H. Sam oskarżony obciążył wówczas hierarchę swoimi zeznaniami.

Jednym z najbardziej medialnych kapłanów okazała się jednak Tadeusz Rydzyk. Podczas ostatniej pielgrzymki rodziny Radia Maryja, na Jasną Górę ostrzegał on wiernych przed społecznością LGBT. Głośna już afera o autach, jakie miał otrzymać od bezdomnego, nie budzą wśród Polaków większego zdziwienia. Widzowie TV Tram ujawnili nagranie z 2015 roku, na którym redemptorysta zbiera koperty od chrześcijan i rozdaje książki na temat Jana Pawła II. 

Tadeusz Rydzyk, mimo najróżniejszych przewinień, wciąż cieszy się sympatią osób tworzących rodzinę Radia Maryja. Na przedstawionym nagraniu widzimy, jak osoby przekazujące pieniądze redemptoryście próbują całować go po rękach. Zachowanie to spotykało się ze sprzeciwem duchownego, który odpychał od siebie wiernych w niezbyt przyjazny, uprzejmy sposób. 

Na umieszczonych zdjęciach widzimy ujęcie z TV Trwam z 15 kwietnia 2015 roku.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >