Tadeusz Rydzyk ostro krytykował limit wiernych w Kościołach.. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja

Tadeusz Rydzyk, odnosząc się do limitu wiernych mogących przebywać w miejscach kultu religijnego, ostro krytykował decyzje rządzących. Narzekania założyciela Radia Maryja, jak się zdaje, odniosły zamierzony skutek. Na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował bowiem, że wspomniany limit zostanie zniesiony.

– Jeżeli chodzi o kult religijny, już od tej niedzieli nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach, ale również taka sama zasada i dystans dwumetrowy od innego wiernego – przekazał dziś szef rządu. Mateusz Morawiecki zaznaczył jednak, że konieczne będzie zakrywanie nosa oraz ust przez biorących udział w nabożeństwach wiernych.

Warto wspomnieć, że dotychczas wprowadzone restrykcje mówiły, że w świątyniach przebywać mogła jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni budynku. Pomimo stopniowego luzowania ograniczeń – na początku epidemii w miejscach kultu religijnego mogło się znajdować jedynie 5 wiernych – ojciec Tadeusz Rydzyk wywierał nacisk na rządzących, by przywrócić działalność kościołów w pełnym, znanym sprzed pandemii wymiarze.

Bardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekordBardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekordCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "Widać schładzanie wiary"

– Dla mnie było to nie do przyjęcia, dla mojej wiary, że kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali. Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się – za przeproszeniem – puścić w taki kanał zła – przekonywał redemptorysta na antenie Radia Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żółte alarmy w trzech województwach, już się zaczęło. Może być niebezpiecznie, eksperci IMGW ostrzegają
2. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

Jak przypomina portal "Polska Times", z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II na stronie internetowej radia Rydzyka pojawiło się zaproszenie na uroczystości, w których apelowano do wiernych, by stosowali się do obowiązujących restrykcji. Komunikatowi towarzyszył jednak również komentarz ojca dyrektora.

– Widać schładzanie wiary. Widać to w Polsce i świecie – narzekał Tadeusz Rydzyk. – Spróbujmy pomyśleć, dlaczego zamknięto kościoły, nawet w zwykłe dni. Zaryglowali kościoły. Co to znaczy? Kto to robi? Dlaczego to robi? – pytał.

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, czy apele zakonnika miały jakikolwiek wpływ na decyzję rządu. Fakt pozostaje jednak faktem: z informacji przekazanych przez Mateusza Morawieckiego wynika, że wspomniane obostrzenia zostaną zniesione już od najbliższej niedzieli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Jest nowe epicentrum pandemii koronawirusa. Oficjalna informacja WHO
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media

Źródło: rmf24.pl / polskatimes.pl