wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, odnosząc się do limitu wiernych mogących przebywać w miejscach kultu religijnego, ostro krytykował decyzje rządzących. Narzekania założyciela Radia Maryja, jak się zdaje, odniosły zamierzony skutek. Na specjalnej konferencji prasowej premi

– Jeżeli chodzi o kult religijny, już od tej niedzieli nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach, ale również taka sama zasada i dystans dwumetrowy od innego wiernego – przekazał dziś szef rządu. Mateusz Morawiecki zaznaczył jednak, że konieczne będzie zakrywanie nosa oraz ust przez biorących udział w nabożeństwach wiernych.

Warto wspomnieć, że dotychczas wprowadzone restrykcje mówiły, że w świątyniach przebywać mogła jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni budynku. Pomimo stopniowego luzowania ograniczeń – na początku epidemii w miejscach kultu religijnego mogło się znajdować jedynie 5 wiernych – ojciec Tadeusz Rydzyk wywierał nacisk na rządzących, by przywrócić działalność kościołów w pełnym, znanym sprzed pandemii wymiarze.

Tadeusz Rydzyk: "Widać schładzanie wiary"

– Dla mnie było to nie do przyjęcia, dla mojej wiary, że kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali. Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się – za przeproszeniem – puścić w taki kanał zła – przekonywał redemptorysta na antenie Radia Maryja.

Jak przypomina portal "Polska Times", z okazji stulecia urodzin Jana Pawła II na stronie internetowej radia Rydzyka pojawiło się zaproszenie na uroczystości, w których apelowano do wiernych, by stosowali się do obowiązujących restrykcji. Komunikatowi towarzyszył jednak również komentarz ojca dyrektora.

– Widać schładzanie wiary. Widać to w Polsce i świecie – narzekał Tadeusz Rydzyk. – Spróbujmy pomyśleć, dlaczego zamknięto kościoły, nawet w zwykłe dni. Zaryglowali kościoły. Co to znaczy? Kto to robi? Dlaczego to robi? – pytał.

Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, czy apele zakonnika miały jakikolwiek wpływ na decyzję rządu. Fakt pozostaje jednak faktem: z informacji przekazanych przez Mateusza Morawieckiego wynika, że wspomniane obostrzenia zostaną zniesione już od najbliższej niedzieli.

Źródło: rmf24.pl / polskatimes.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >