Tadeusz Rydzyk. (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Października 2020

Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowie

Ojciec Tadeusz Rydzyk woli o tym nie mówić. Media dotarły do oświadczenia majątkowego fundacji Lux Veritatis. Organ prowadzony przez redemptorystę wykazał imponujące zyski i przychody. Wszystko wskazuje na to, że kryzys gospodarczy nie odcisnął piętna na duchownym.

Wielka kariera Tadeusza Rydzyka rozpoczęła się jeszcze na samym początku lat 90. To właśnie wtedy zakonnik wrócił do Polski. Wcześniej współpracował z międzynarodową filią Radia Maria w Balderschwang. Zdobyta wiedza okazała się pomocna, ponieważ zagwarantowała Tadeuszowi Rydzykowi solidny start na rodzimym rynku mediów. Duszpasterz w 1998 roku założył fundację Lux Veritatis, która do dziś stanowi podstawę działania redemptorysty. 

Zakonnik niechętnie wypowiada się o własnych zarobkach. Wielokrotnie jednak apelował do wiernych o wpłacanie jeszcze większych datków na rzecz rozwoju swojego imperium. Tadeusz Rydzyk jest zobligowany do regularnego przedstawiania sprawozdań finansowych Lux Veritatis. "Press" oraz "Super Express" dotarły do dokumentu oraz planów inwestycji, z których wynika, że Tadeusz Rydzyk w 2019 roku mógł dysponować nawet 100 mln zł. Jak do tego doszło?

Najnowsze, ważne informacje dla seniorów. Wiemy, o ile mają wzrosnąć emeryturyNajnowsze, ważne informacje dla seniorów. Wiemy, o ile mają wzrosnąć emeryturyCzytaj dalej

Co ukrywa Tadeusz Rydzyk? Według prasy, kapłan dysponuje gigantycznymi sumami

Oświadczenie złożone na ręce Krajowego Rejestru Sądowego za rok 2019 mówi samo za siebie. Tadeusz Rydzyk wspólnie ze swoimi pracownikami uzyskali aż 1,3 mln zł. zysku oraz 45,5 mln przychodów. Jak relacjonuje "Press", jest to znaczny spadek względem 2018 roku, czyli 5,2%. Co więcej, fundacja Tadeusza Rydzyka utraciła też wpływy z darowizn. W ciągu roku spadek wyliczono na 10,2%, czyli 30,7 mln zł. Organizacja pozarządowa odpowiada między innymi za toruńską geotermię oraz katolickie media.

Ostatni rok dla toruńskiego redemptorysty upłynął pod znakiem wielkich inwestycji. Muzeum "Pamięć i Tożsamość", wielki ogród, czy też rozbudowa kierunków na prywatnej uczelni to zaledwie część planów Tadeusza Rydzyka. "Super Express" i "Press" informują, że Lux Veritatis poniosła wyższe koszty z tytułu działalność gospodarczej w kraju. Chodzi o wzrost z 7,4%, to jest 14,14 mln zł. Co więcej, zakonnik za sprzedaż książek, płyt DVD i CD uzyskał aż 949 tys. zł.

Małgorzata Trzaskowska nie mogła milczeć po wyroku TK. Małgorzata Trzaskowska nie mogła milczeć po wyroku TK. "Jestem szczęśliwą mamą, nie zawsze było tak dobrze"Czytaj dalej

Z relacji medium wiemy, że średnie zatrudnienie w organie wynosi 69 osób. Tadeusz Rydzyk doprowadził do obcięcia kosztów działalność aż o 3,4%, to jest 43,7 mln zł. "Super Express" wskazuje, że organ wykazał posiadanie aż 100 mln zł. środków trwałych. Środki trwałe to składniki rzeczowe aktywów przedsiębiorstwa. W przypadku Tadeusza Rydzyka mowa między innymi o budowlach wartych aż 60 mln zł. Szczególne zdziwienie mogą wzbudzić doniesienia o pojazdach transportu o wartość aż 6,5 mln zł. 

Według wiadomości przekazanych przez "Super Express", Tadeusz Rydzyk zamierza wykupić eksponaty muzealne za 90 mln zł. Lux Veritatis w dobie kryzysu gospodarczego nie zamierza rezygnować z szeroko zakrojonych działań na rzecz rozbudowy katolickiego "imperium". Nowe akcje i udziały mogą kosztować organizację aż 45 mln zł. 

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Ciekawe są również wynagrodzenia, jakie Tadeusz Rydzyk przeznacza na swoich pracowników. Wszystko wskazuje na to, że średnia pensja w fundacji wynosi ponad 6 tysięcy złotych. Na zatrudnionych w ciągu roku kapłan wydaje około 5,3 mln zł. Warto jednak podkreślić, że ta informacja nie została potwierdzona przez zakonnika lub przedstawicieli organu. Przypomnijmy, że Tadeusz Rydzyk, jak podaje OKO.press, miał otrzymać od publicznych instytucji aż 80 mln zł. 

Gigantyczne inwestycje i odważne plany duszpasterza wymagają sporych nakładów finansowych. W jednej z audycji Radia Maryja kapłan zwrócił się do swoich słuchaczy. Poprosił, by nie zwlekali z wsparciem materialnym na rzecz rozgłośni. - Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów - deklarował Rydzyk. 

Co więcej, Tadeusz Rydzyk uważa, że kontynuowanie i poszerzanie działań fundacji jest niezwykle ważne dla całego kraju. - Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam - komentował na antenie Radia Maryja.

Ujawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowieUjawniono, ile ma na koncie fundacja Tadeusza Rydzyka. Sumy nie mieszczą się w głowieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
  2. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Mama 6 -tki dzieci opowiedziała o rodzinnych obiadach. Spadło na nią morze krytyki, powód zadziwia

Źródło: [Onet/Super Express/Press]